Categories: Без рубрики

Протягом листопада тариф на опалення у столиці був на 12% менше ніж у минулиму році

Середньозважений тариф на тепло склав 22,6 грн/кв. м.

У листопаді цього року вартість послуги централізованого опалення в Києві становила на 12% менше, аніж у листопаді минулого року.

Середньозважений тариф на тепло склав 22,6 грн/кв. м. А в будинках, де проведені базові енергоефективні заходи середня ціна послуги становила 15 грн/кв. м.

Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

За словами заступника голови КМДА, у грудні кияни вже отримали перші платіжки за повний календарний місяць опалювального сезону – листопад, адже опалювальний сезон розпочали 23 жовтня, а не 15-го, враховуючи досить теплу погоду. У листопаді середньозважена вартість опалення для населення, які є клієнтами КП «Київтеплоенерго», склала 22,6 грн/кв. м. Це на 12% менше, ніж у листопаді минулого року.

 «Досить тепла погода листопада та високий рівень оснащення будинків лічильниками, 90% від усього житлового фонду, дала змогу киянам зекономити. Таким чином, середня вартість опалення в Києві склала 22 грн/кв. м.  Обов’язково треба виокремити будинки, де проведені заходи енергоефективності, яких із кожним роком все більше, оскільки вони користуються міськими програмами співфінансування. Будинкові громади міняють теплові пункти на сучасні, утеплюють фасади і покрівлі, замінюють вікна й двері тощо. Як результат, крім комфортних умов житла, вдається досягти економії: середній тариф в енергоефективних будинках становить 15 грн за квадратний метр опалювальної площі. Є будинки, де фіксуємо ще меншу вартість – 12-14 грн», – пояснює Петро Пантелеєв.

Він також нагадав, що був підписаний відповідний  Меморандум між урядом, НАК «Нафтогаз», Асоціацією міст України.

“Прийняте принципове рішення залишити тарифи для населення на рівні минулого року – 1654, 41 грн /Гкал , (опалення ) та 97,89 за 1 куб. м  (гаряча вода). Незважаючи на зростання ціни на енергоносії, зокрема, на газ в Україні, Європі і світі,  тарифи в столиці для населення незмінні. Із цією метою Київська міська рада додатково виділила з бюджету 2 млрд грн, збільшивши статутний фонд «Київтеплоенерго»», – сказав заступник голови КМДА.

Сьогодні у киян є можливість перевірити нарахування за тепло за допомогою спеціального онлайн-сервісу – https://teplo.org.ua/, відповідно до площі будинку, зовнішньої температури та наявності чи відсутності енергоефективних заходів.

Також є можливість порівняти обсяги споживання тепла свого будинку з будинками, де проведено заходи з енергоефективності. Сервіс налічує інформацію про обсяги та структуру споживання тепла будинком в опалювальний сезон, встановлені в ньому прилади обліку, опалювальні площі та теплоджерела.

Нагадаємо, Київ отримає від уряду 1,3 мільярда на покриття різниці у тарифах на тепло.

Фото: facebook

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

7 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

7 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

7 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

7 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

7 години ago