Categories: Без рубрики

“Припинити чтіть рускую культуру”: ініціаторка знесення пам’ятників російським письменникам відповіла Корогодському

Ксенія Семенова вважає, що позиція Корогодського обумовлена роками життя під роспропагандою.

Депутатка Київради Ксенія Семенова відреагувала на критику Гаріка Корогодського щодо її пропозиції знести у Києві пам’ятники Пушкіну та Булгакову. Відповідь вона залишила в своєму Фейсбуці.

Семенова зауважила, що Корогодський дорікнув їй некиївським походженням та незнанням російської культури. Вона натякає, що сам Корогодський, вочевидь, жодних інших письменників, крім російських, не читав.

Мене не злить, що неосвічені чорнороті диванні воїни, які читали максимум «У лукоморья дуб зєльоний», радять мені прочитати хоч одну книгу, чи тикають, що я не достатньо карєнная і слішкам маладая (…) Мене засмучує, що люди, як втирають про світове вєлічіє Пушкіна, при цьому не читали жодного лауреата Нобелівки з літератури, навіть не цікавились. Ніхто не вважається дурнем, якщо не читав Джойса, Селінжера чи Фолкнера. Шекспір – це теж щось чуже, не наше. Але Пушкін!” — пише Семенова.

Депутатка вважає, що така позиція Корогодського обумовлена роспропагандою.

Я здогадуюсь, чому так. Бо нам в школі це втирали. Бо російська література колись не була окремим розділом зарубіжки. Бо програма зарубіжки у нас відрізнялася від світової. Тому у нас досі Пушкін – вєлічайший. Хоча це не так. А наші письменники і поети недооцінені. Як і в принципі вся культура (…) Бо з дитинства вєлікій Пушкін був частиною нав‘язаної нам ідентичності. Майже генетично. Бо до століття народження вєлікого в імпєріі треба було всім скинутися на пам‘ятник. А до століття смерті вже в совку треба було закатати грандіозне свято” — додає вона.

Семенова наприкінці підсумовує, що історія з Корогодським лише підтвердила її початковий намір — “що в українському просторі не може бути пам’ятників вєлікім рускім”.

Пізніше Семенова додала ще один пост, в якому написала, що на знесення пам’ятників Пушкіну та Булгакову нині є величезний запит суспільства.

Також вона пригадала, що після Революції Гідності багато людей не погоджувалися на знесення навіть пам’ятників Леніну.

Коротше, я до чого. Коли є величезний суспільний запит, то місцева влада або може зробити вигляд, що все ок і нічого не відбувається. Або можна дійсно цивілізовано і системно цей суспільний запит виконати. Я 100% впевнена, що небайдужі громадяни знайдуться. Бо вже Леніна зі стелли зняли, а мужиків з-під арки поспішно Кличко і сам вивіз. От тільки тоді ці Пушкіни будуть по шматках продаватися на olx” — вказує вона.

Нагадаємо, депутатки Київради Ксенія Семенова та Аліна Михайлова запропонували демонтувати 60 пам’ятників, пов’язаних із рф, та звезти їх до Музею тоталітаризму. Проект «Про демонтаж пам’ятних знаків та їх частин, пов’язаних із РФ та колоніальною спадщиною» зареєстрували та планують розглянути на наступному засіданні КМР.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

11 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

11 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

11 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

12 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

12 години ago