Він зазначив, що за останні 2,5 року «ми побачили стратегічне зрушення у європейських столицях», які стали більш відкритими для розширення.
Я вважаю, що Володимир Путін найбільше сприяв розширенню.
Очільник уряду країни додав, що у найближчі 5 років, особливо в рамках мандату нової Єврокомісії, «буде цікаво подивитися, як кожен із кандидатів на вступ досягне прогресу і виконає критерії».
Ми завжди готові підтримати прогрес наших сусідів.
Бувши переконаним прихильником України у її війні проти РФ, Пленкович планує провести на початку жовтня у Дубровнику саміт із президентом Володимиром Зеленським та лідерами країн Південно-Східної Європи.
Ідея полягає в тому, щоб продемонструвати солідарність та підтримку Україні з боку групи країн, які мають багато історичних зв’язків з Україною та українським народом.
10 вересня 2024 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що метою України є готовність до вступу в Європейський Союз не пізніше кінця 2025 року. Очільник українського уряду зазначив, що загалом влада розуміє, що наш вступ до ЄС має бути невід’ємною частиною справедливого миру.
Натомість прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що сила України перевищила всі очікування і знайшла для себе новий сенс свого існування, але це «не допоможе їй стати членом НАТО та ЄС». Також у Литві 27 серпня 2024 року запропонували поетапний вступ України до Європейського Союзу.