Президент Росії Володимир Путін підписав закон про заборону «іноагентів» на участь у виборах. Також вони не зможуть бути спостерігачами та довіреними особами кандидатів.
MOSCOW, RUSSIA - MAY 24: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin seen at the 2nd Eurasian Economic Forum on May 24, 2023, in Moscow, Russia. Leaders of Russia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan and Armenia gathered in Moscow for the Eurasian Economic Forum and the Summit of Eurasian Economic Union (EAEU). (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це у своєму Телеграм-каналі повідомляє телеканал «Дождь». Текст закону опубліковано на порталі правової інформації.
«Іноагентам» заборонено брати участь у виборах, бути спостерігачами та довіреними особами кандидатів. Повноваження вже обраних «іноагентів» буде припинено достроково — у тому випадку, якщо через 180 днів після набрання чинності новим законом вони не будуть виключені з реєстру.
Поправки розробили після того, як кілька людей, визнаних «іноагентами», заявили про намір взяти участь у виборах до Мосміськдуми у вересні 2024 року.
Про своє бажання взяти участь у виборах до Мосміськдуми раніше заявила телеведуча Тетяна Лазарева, журналіст США Сергій Маркелов, опозиційна політикиня Ельвіра Віхарева, економіст Владислав Іноземцев, засновник новосибірського “Новоколеджу” Сергій Чернишов та інші. Вони повідомили, що спробують висунути свої кандидатури у всіх 45 виборчих округах Москви.
У Росії “іноземним агентам” заборонено вести діяльність, що сприяє або перешкоджає висуванню кандидатів, списків кандидатів, а також обранню зареєстрованих кандидатів, висуванню ініціативи проведення референдуму та проведенню референдуму, досягненню певного результату на виборах та в інших формах брати участь у виборчих кампаніях. Вони не можуть бути також довіреними особами кандидатів або уповноваженими представниками кандидатів, але вони мали можливість обиратися до органів влади.
Як повідомляв ІМІ, 2 грудня 2019 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про фізосіб – “іноземних агентів”. Закон дозволяє надавати статус “іноземних агентів” фізичним особам, які беруть участь у створенні “ЗМІ-іноагентів” або поширюють їхні повідомлення і водночас отримують кошти з-за кордону. Дія закону поширюється на росіян та іноземців.
У 2022 році Європейський суд з прав людини визнав порушення прав і свобод Росією через закон про “іноземних агентів”.
В свою чергу Насіров та його захисники заперечували проти задоволення клопотання та стверджували, що мотиви…
Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом підліткам, яких обвинувачують у побитті військовослужбовця.
Шеєр, чия партія має увійти до складу коаліційного уряду на чолі з консерватором Фрідріхом Мерцом,…
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…
Мета візиту сина Трампа до Угорщини офіційно не розголошується. Угорське МЗС утрималося від коментарів.
Трамп хоче також, щоб Москва повернула Україні Запорізьку АЕС, бо тоді ЗАЕС підпаде під контроль…