За даними The Wall Street Journal, чиновники США не надають повної інформації про свої розвідувальні дані щодо цієї передачі, і цілком можливо, що Лукашенко блефує.
У редакційній статті WSJ йдеться, що російська ядерна зброя вже може бути розміщена в Білорусі — це підтвердив Лукашенко наприкінці минулого року, хоче не варто виключати і можливий блеф з боку самопроголошеного президента.
Однак, у липні минулого року Розвідувальне управління Міністерства оборони США заявило, що немає “жодних підстав сумніватися” в заявах Путіна про відправку ядерної зброї до Білорусі.
Федерація американських вчених проаналізувала розвідувальні дані з відкритих джерел, в тому числі відеоматеріали Міністерства оборони Білорусі, і дійшла висновку, що “авіабаза “Ліда”, розташована за 40 кілометрів від литовського кордону, і єдине крило білоруських ВПС, оснащене літаками Су-25, є найбільш вірогідним кандидатом на виконання нової місії Білорусі з “ядерного обміну” з Росією”.
WSJ наголошує, що заява Лукашенка з’явилася в той час, коли Росія посилює свої погрози на адресу Заходу. Нещодавно Путін заявив, що “будуть проблеми” з Фінляндією після того, як НАТО “втягнуло” Гельсінкі до Альянсу. У листопаді заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Польща є “ворогом”, який може втратити свою державність.
“Провокаційний ядерний крок Путіна в Білорусі є нагадуванням про те, що стоїть на кону в Україні”, – додали автори матеріалу.
У 2023 році Росія оголосила про плани розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. Це перший випадок з середини 90-х років, коли Москва розміщує зброю за межами своєї території. Рішення про розміщення було узгоджено між президентом Росії Володимиром Путіним та білоруським лідером Олександром Лукашенком. Планується будівництво складу для цієї зброї в Білорусі до липня, але точний часовий графік перенесення зброї не уточнювався.
Тактична ядерна зброя призначена для конкретних цілей на полі бою і може замінювати звичайні боєголовки в загальних системах озброєння, таких як ракети “Іскандер”.
Путін стверджує, що розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі не порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який обмежує поширення ядерної зброї серед країн, які не володіють ядерною зброєю.
Рішення Росії використовувати Білорусь як пусковий майданчик для тактичної ядерної зброї означає, що Москва може швидше завдавати удару по території НАТО, що вимагає від Альянсу потенційно змінити свої стратегії реагування.
У Франції заявили, що європейські країни вважають, що будь-яка мирна угода щодо припинення розв’язаної РФ…
За словами Радослава Сікорського, Китай міг би створити нову цінність у світовому порядку і «покласти…
Російські телеграм-канали публікують фото бази відпочинку, з якої російські солдати винесли з бази побутову техніку,…
Низка західних медіа опублікували напередодні матеріали, у яких йшлося про бажання представників США вимагати на…
Фахівці КП «Київавтошляхміст» завершили роботи із заміни пошкодженого скла на пішохідно-велосипедному мосту, що з’єднує Володимирську…
Водночас поки незрозуміло, наскільки серйозною є ця ініціатива Москви — особливо з огляду на посилення атак проти цивільних…