Президент США Дональд Трамп заявив, що зосереджений на тому, щоб зупинити війну в Україні "якомога швидше", однак для кремлівського диктатора Путіна переговори про припинення вогню лише інструмент для досягнення набагато ширших цілей.
Дональд Трамп та Володимир Путін
Про це пише The New York Times.
Росія і США готуються до “технічної” зустрічі в Саудівській Аравії, 24 березня, під час якої обговорюватимуть деталі часткового припинення вогню, яке передбачає припинення атак на енергетичні об’єкти і кораблі в Чорному морі. Україна заявляє, що готова до повного перемир’я, але Путін ясно дав зрозуміти, що спочатку зажадає низку серйозних поступок.
“Висновок: Кремль, видно, має намір отримати максимум вигоди з прагнення Трампа укласти мирну угоду щодо України, затягуючи процес переговорів. З погляду Москви, поліпшення відносин із Вашингтоном обіцяє як економічні, так і геополітичні вигоди – і це може статися, навіть якщо російські ракети й надалі обстрілюватимуть Україну“, – ідеться в матеріалі.
Зокрема, повідомляється, що Кремль розглядає переговори щодо України і щодо американо-російських відносин як два окремі процеси. Путін, як і раніше, прагне до перемоги в Україні, але водночас “підтримує зусилля Трампа щодо перемир’я”, щоб скористатися перевагами потепління відносин із Вашингтоном.
Перший заступник голови Комітету з міжнародних справ РФ В’ячеслав Ніконов заявив, що Трамп і Путін розробляють “двосторонній порядок денний”, який “не пов’язаний з Україною”.
“Україна йде своєю чергою. Наступ триває. Але я думаю, що для Путіна відносини з Америкою важливіші, ніж питання України саме по собі“, – додав він.
ЗМІ пише, що, судячи з усього, Росія розраховує, що взаємодія з Трампом може принести економічні вигоди, аж до поставок запчастин для російських літаків Boeing, і “геополітичні досягнення”, такі як скорочення військової присутності НАТО в Європі.
Залишається питання: чи скористається Трамп цими очікуваннями як важелем для отримання більш вигідних умов для України, і чи не втратить він у якийсь момент терпіння до Путіна. Що стосується України, кремлівський диктатор не збирається відмовлятися від своїх ключових вимог. Однак, що стосується миротворчого контингенту, Росія “могла б прийняти” місію ООН, якщо до її складу не входитимуть війська країн НАТО.
Раніше спеціальний посланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф в інтерв’ю американському пропагандисту Такеру Карлсону поділився своїми враженнями від другого візиту до Росії, зазначивши, що не вважає правителя Росії Володимира Путіна поганою людиною.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.