Володимир Путін готовий обговорювати припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але відмовляється від будь-яких значних територіальних поступок і наполягає на тому, щоб Київ відмовився від прагнення приєднатися до НАТО.
Про це пише Reuters з посиланням на п’ять джерел, обізнаних з позицією Кремля. Джерела – це чинні і колишні російські посадовці.
За словами російських посадовців, Кремль може погодитися на заморожування конфлікту вздовж поточних ліній фронту. Можливі переговори щодо деталей розподілу східних областей Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської. Москва вважає ці регіони своєю територією, хоча і не контролює їх повністю. Росія може вийти з відносно невеликих частин території, які вона контролює в Харківській та Миколаївській областях, йдеться в тексті. Майбутнє Криму Кремль взагалі виключає з обговорень.
За словами джерел, Кремль наполягає, щоб Україна відмовилася від вступу до НАТО та обмежила чисельність своїх Збройних сил. Також однією з умов може стати зобов’язання Києва не обмежувати використання російської мови.
Російські джерела також згадали про чернетку угоди, яку пропонували росіяни під час переговорів у Стамбулі в квітні 2022 року, заявивши, що вона могла б стати основою нової угоди.
Крім описаного, в тексті йдеться про те, що дозвіл бити по РФ американськими ракетами і українські атаки, мовляв, негативно впливають на готовність Кремля до перемовин і озвучується думка про те, що якщо перемирʼя не буде досягнуто, Росія атакуватиме далі.
Нагадаємо, у квітні 2022 року у Стамбулі РФ пропонувала Україні фактичну капітуляцію:
1) Україна скорочує свою армію до 50 000 осіб, включаючи півтори тисячі офіцерського складу (це вп’ятеро менше, ніж Україна мала до 2022 року) – в України залишилося б лише чотири кораблі, 55 вертольотів та 300 танків.
2) Україна “не розробляє, не виробляє, не купує та не розміщує на своїй території ракетні озброєння будь-яких видів базування з дальністю понад 250 км”. Також Кремль би залишав за собою право і в майбутньому забороняти “будь-які інші види озброєння”.
3) Визнання незалежності так званих Донецької та Луганської “республік” в межах адміністративних областей України. Також Україна має взяти на себе витрати на відновлення інфраструктури Донбасу, зруйнованої з 2014 року.
4) Скасування всіх санкцій, як українських, так і міжнародних, та відкликання всіх міжнародних позовів, поданих з 2014 року.
5) Надання російській мові статусу державної та відновлення всіх майнових прав УПЦ (Московського патріархату).
6) Скасування заборони радянської символіки.
Якби українська влада пішла на ці умови, то це б перетворило Україну на маріонеткове утворення з фіктивним нейтральним статусом, із крихітною беззбройною армією, без захисту з боку держав НАТО та без шансів відновити контроль над Кримом чи Донбасом.
Речник Путіна Дмитро Пєсков на брифінгу в РФ заперечив припинення вогню по лінії зіткнення: “Росії не підходить варіант заморозки конфлікту в Україні. Президент неодноразово, а точніше, постійно заявляє про те, що він готовий до контактів та переговорів. Президент також уже казав, що якийсь варіант заморозки цього конфлікту нам не підійде. Нам важливо досягти своїх цілей, які всім добре відомі”.
Чеський ексхокеїст Домінік Гашек заявив, що колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв погрожував йому вбивством.
Цього тижня очікується черговий візит посланця Трампа Віткоффа до Москви.
Процес скринінгу (перевірка відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин з Україною про вступ…
Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…
Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…
Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…