Після неформального саміту глав країн СНД російський президент заявив, що «прагне завершення конфлікту в Україні», але зазначив, що Росія «продовжить досягати цілей СВО (так Москва називає війну проти України) у 2025 році». Диктатор також стверджує, що РФ не проти, щоб Словаччина була переговорним майданчиком.
Russian President Vladimir Putin attends a BRICS business forum in Moscow on October 18, 2024. (Photo by Alexander Zemlianichenko / POOL / AFP) (Photo by ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL/AFP via Getty Images)
Разом із тим Путін пригрозив Україні новим ударом ракетою “Орешник” і заявив про можливість застосування “більш потужної зброї”.
“Ми ж завжди відповідаємо дзеркально. Проти нас використовують зброю, ми — використовуємо таку саму. Послухайте, застосували 5−7 систем ATACMS. Російська армія завдала 221 удар. Якщо ми побачимо, що потрібне застосування потужнішої зброї середньої дальності, ми, звичайно, її використаємо” — сказав Путін.
Також, за його твердженнями, президент США Джо Байден у 2021 році пропонував йому відкласти прийняття України в НАТО «на 10-15 років» в обмін на заморозку війни.
Володимир Путін також розповів про візит прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до Москви минулого тижня. За його словами, Словаччина запропонувала свою територію для переговорів з Україною про припинення війни. Росія, каже Путін, підтримує цю пропозицію.
Контракт щодо транзиту газу через Україну за кілька днів до Нового року укласти вже не вийде. Росія готова постачати газ через Україну за контрактом із будь-яким контрагентом, але це неможливо в умовах позову від Києва. Росія завжди виступала за постачання газу до Європи та деполітизацію економіки, а українці «карають Європу», закриваючи транзит російського газу.
Зростання економіки Росії у 2025 році може бути трохи нижче, ніж у 2024 році, але «настільки швидкі темпи і не потрібні». Влада Росії буде прагнути до уповільнення інфляції в 2025 році і розраховує на подальше зростання доходів населення.
Глава Кремля під час пресконференції 19 грудня заявив, що Росія готова до “переговорів і компромісів” з Україною і скаржиться, що від домовленостей відмовляється “та сторона”, маючи на увазі Україну.
Також Путін запропонував провести технологічний експеримент: щоб Захід і Україна визначили об’єкт у Києві, Росія туди вдарить “Орєшніком”, а системи ППО і ПРО спробують його перехопити.
Крім того, Путін, відповідаючи на запитання, чи змінив би своє рішення про масштабне вторгнення в Україну, якби міг повернутися у лютий 2022 року, заявив, що так звану “спеціальну воєнну операцію” слід було розпочати ще раніше.
Виконавчий комітет Міжнародної федерації дзюдо дозволив допуск білоруських спортсменів до міжнародних змагань під національним прапором.
Російський суд постановив стягнути з бельгійського депозитарію Euroclear майже 15 млрд руб (приблизно 185 млн…
Серед європейських союзників України панує нерозуміння подальшої стратегії президента США Дональда Трампа, який досі не…
Сполучені Штати готуються пізніше цього року розпочати переговори з європейськими союзниками про скорочення чисельності американський…
Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб закликав до розширення визначення поняття "витрати на оборону", що, на його…
Представник премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана Андраш Ласло зустрічався з посадовцями адміністрації Трампа, намагаючись отримати дані,…