Categories: Без рубрики

Питання Волинської трагедії. У Польщі назвали умову для вступу України до ЄС

Україна не зможе перейти до наступних розділів переговорів про вступ до Євросоюзу без розв'язання питання ексгумації тіл загиблих під час Волинської трагедії.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Бартошевський в інтерв’ю Polsat News.

Він пояснив, що перший розділ переговорів про вступ присвячений верховенству права і системі правосуддя. Питання Волинської трагедії хочуть порушити саме у його межах.

Якщо цей розділ не буде закрито, Україна не просунеться в наступних розділах.

За його словами, такими вимогами Польща нібито “не шантажує” Україну. Натомість країна начебто нагадує про “поведінку згідно з європейськими правилами”. На думку заступника міністра, це також має дозволити дійти згоди.

Ми не хочемо помсти, ми не вимагаємо покарання, ми просто хочемо гідного поховання наших предків.

Нагадаємо, 13 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна має провести ексгумацію жертв Волинської трагедії. Тоді він сказав, що інакше Польща “буде змушена вжити більш жорстких заходів щодо України”.

Натомість 24 вересня президент Польщі Анджей Дуда розкритикував заяви міністрів країни, які заявляли, що Україна нібито не вступить до ЄС без “Волинського питання”. Він назвав цю позицію такою, що вписується у політику російського диктатора Володимира Путіна.

Що відомо про Волинську трагедію 

Волинська трагедія — етнічні чистки українців і поляків, які відбулися під час нацистської окупації в 1943–1944 роках. Українська повстанська армія протидіяла Армії Крайовій в умовах партизанської боротьби, що спричиняла жертви серед цивільного населення як поляків, так і українців.

Встановлено імена близько 30 тисяч польських жертв та близько 10 тисяч українських жертв цих масових убивств.

Український інститут національної пам’яті також писав, що соціально-етнічне протистояння між українцями й поляками в роки Другої світової війни та перші повоєнні роки підігрівали й нацистські та комуністичні тоталітарні режими, щоб послабити польське й українське підпілля. Водночас сприяла зростанню міжнаціональної ворожнечі й тривала дискримінаційна політика у міжвоєнній Польській Республіці, до якої належали західноукраїнські землі. У 1930 році за наказом Пілсудського почалася пацифікація, яка супроводжувалася арештами, побиттями, вбивствами українців за етнічною ознакою.

Recent Posts

Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…

4 хв. ago

У Канаді горів музей спадщини української культури просто неба

У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона

11 хв. ago

Зеленський присвоїв звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку Левченку

Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…

32 хв. ago

На Київщині троє чоловіків познущалися з неповнолітнього, обрізавши йому волосся, та побили його

У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…

38 хв. ago

Рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц – прем’єр Баварії

Прем’єр-міністр Баварії та лідер ХСС, сестринської партії-переможниці федеральних виборів ХДС, Маркус Зьодер заявив, що рішення…

56 хв. ago

На посаду керівника «Укренерго» є три претенденти, серед них – ексглава «Укрзалізниці»

Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.

1 годину ago