Categories: Без рубрики

Питання забудови військового млину на Протасовому Яру відноситься до Мінкульту

Будь-яке будівництво в межах історичного ареалу Києва має бути узгоджене з Міністерством культури.

Будівля військового млину, що знаходиться на Протасовому Яру, 3, не має статусу пам’ятки, проте вона знаходиться у межах історичного ареалу Києва. Про це повідомив Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

«Будівля військового млину не має охоронного статусу, але розташована в межах Центрального історичного ареалу Києва, в зоні охоронюваного ландшафту. Тому будь-які земельні чи будівельні роботи можуть проводитися тут тільки за наявності дозволу від Міністерства культури та інформаційної політики України», – повідомляє профільний Департамент.

Також Департамент охорони культурної спадщини повідомив, що не володіє інформацією щодо відповідних дозволів на проведення робіт на Протасовому Яру, 3 від міністерства.

Про забудову приміщення млину сьогодні повідомила “Мапа Реновації”:

Повідомлялось, що будівництво триває три дні. Будівля зберігла свій первісний вигляд серед всього комплексу колишнього т. зв. “сухарного заводу” військового відомства, що включав зерносховище, хлібопекарню, складські приміщення, млин, сполучений з паровою станцією. Збудований комплекс був ще у 1880-і роки. У 1920 році завод спалили поляки, відступаючи з Києва, а у 1930-і його реконструювали під трикотажну фабрику імені Рози Люксембург. На торцевих стінах одного корпусу і після реконструкції під офісний центр 2008-2010 років лишилися невеликі фрагменти первісного декору.

Культурну цінність має житлова касарня сухарного заводу, споруджена у 1885-1886 роки – єдина будівля, яка не зазнала значної реконструкції. До то ж, вона була є єдиним прикладом старовини у забудові вулиці Протасів Яр. Повідомляється, що технічний стан будівлі був задовільний та придатним для подальшої експлуатації.

В Департаменті нагадують, що згідно із законом України «Про охорону культурної спадщини», узгодження програм і проєктів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, земляних робіт на територіях, історико-культурних заповідників, на історико-культурних заповідних територіях, в зонах охорони, програм і проєктів, реалізація яких може позначитися на об’єктах культурної спадщини, а також проведення перевірок і видання приписів щодо припинення робіт в історичних ареалах населених місць, якщо ці роботи здійснюються за відсутності затверджених або погоджених програм та проєктів, дозволів або з відхиленням від них належить до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини – Міністерства культури та інформаційної політики.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

ЦАХАЛ визнав, що випадково розстріляв авто з медиками й рятувальниками в Газі — тоді загинули 15 палестинців

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у секторі Гази наприкінці…

47 секунд ago

Чотирьом підліткам, що побили військового у Києві, повідомили про підозру

Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру у хуліганстві. Прокуратура просить домашній…

10 хв. ago

У Литві дозволили одностатевим парам реєструвати партнерства

Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…

18 хв. ago

Туреччина збільшила обсяг видобутку газу в Чорному морі до 9,5 млн кубометрів на добу

У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…

19 хв. ago

Венс і Моді обговорять торгові відносини на тлі митної війни з Китаєм

Віцепрезидент США Джей Ді Венс наступного тижня відвідає Індію з чотириденним візитом та зустрінеться з…

22 хв. ago

Росія вперше «засвітила» на фронті оновлену північнокорейську РСЗВ

Російські війська вперше були зафіксовані з оновленою реактивною системою залпового вогню M-1991 калібру 240 мм…

27 хв. ago