Половина хроміту, який використовується для виробництва артилерії, реекспортувалася до Росії через Нідерланди.
Рада економічної безпеки України закликає ЄС додати до списку хроміт (хромову руду).
За даними ради, хроміт потрапляє до РФ через країни ЄС, зокрема Нідерланди.
Хром є ключовим металом для виробництва артилерії, оскільки збільшує термін служби зброї у 2,5-3 рази. Саме тому російські підприємства активно використовують його як для виробництва, так і для обслуговування сучасної зброї, а також для відновлення артилерії часів Холодної війни.
Через низьку якість власних хромових родовищ, у 2023 році Росія імпортувала 55% хромовмісних продуктів. За даними спільного звіту аналітиків Ради економічної безпеки України (РЕБ), RUSI та OSC, Росія отримала:
Основними постачальниками стали Південна Африка, Казахстан, Китай та Індія. Водночас країни ЄС активно займалися реекспортом. Зокрема, 50% імпортованого Росією хрому на $18 млн було реекспортовано через Нідерланди.
Аби обмежити доступ Росії до хроміту та інших хромовмісних продуктів, Рада економічної безпеки України рекомендує союзникам України:
Нагадаємо, Європейський Союз готує 16-й пакет санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Очікується, що він включатиме обмеження на імпорт російського алюмінію, заходи проти «тіньового флоту», поступову відмову від скрапленого природного газу та санкції в банківському секторі. Однак при цьому ЄС не включатиме повну заборону російського СПГ в новий пакет санкцій.
Активісти «Спадщини» показали ще один зразок київської жовтої цегли, яку можуть використовувати для реставрації історичних…
Президент України Володимир Зеленський відреагував на смерть Папи Римського Франциска.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у секторі Гази наприкінці…
Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру у хуліганстві. Прокуратура просить домашній…
Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…
У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…