Окрім України, Угоду про САП планують підписати з Вірменією, Тунісом та Катаром.
Про це повідомили на офіційному Євроінтеграційному порталі.
28 червня 2021 року Рада Європейського Союзу дала згоду на підписання Угоди про спільний авіаційний простір (САП) з Україною, а також ще трьома країнами: Вірменією, Тунісом та Катаром.
Ці угоди зокрема відкриють ринок повітряного транспорту із новими можливостями для споживачів та операторів. Водночас це сприятиме розвитку торгівлі, туризму, інвестиціям та економічному та соціальному розвитку.
«Рада ЄС готова підписати чотири важливі авіаційні угоди, які покращать доступ на ринок авіакомпаній та поліпшаь зв’язки та свободу пересування громадян. Водночас вони гарантуватимуть найвищий рівень безпеки та забезпечать рівні умови», – заявив міністр інфраструктури Португалії Педро Нуно Сантос, Голова Ради.
За даними Мінстерства інфраструктури України, наразі застосування Угоди для України зможе відбуватися на тимчасовій основі, до завершення усіх необхідних процедур для вступу її в дію.
«Країна чекала цієї події з 2013 року — і нарешті всі обставини склались на нашу користь. Нагадаю, що підписання Угоди є однією з програмних обіцянок Президента України Володимира Зеленського — наразі ми максимально наблизились до цієї мети. Йдеться про повноцінне входження України в єдиний авіапростір ЄС, з обов’язковою імплементацією європейських стандартів та правил у сфері авіаперевезень. Усунення ринкових обмежень — це зростання соціальної, економічної та туристичної взаємодії між ЄС та Україною», — розповів Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.
Попередньо очікується, що Угода буде підписана восени 2021 року. Після цього документ повинен бути ратифікованим кожною державою-членом, Європейським Союзом та іншою стороною.
Процес створення спільного авіаційного простору ЄС розпочав ще у 1999 році. 12 грудня 2006 року Рада ЄС уповноважила Комісію розпочати відповідні переговори з Україною. У жовтні 2013 року текст Угоди про САП було погоджено сторонами, однак через зовнішньополітичні умови підписання було відтерміновано на невизначений термін.
До слова, Європейський спільний авіаційний простір (САП) – це двостороння угода між ЄС і третіми країнами, що встановлює спільні стандарти безпеки та лібералізує ринкові відносини у сфері авіації, дозволяючи ефективніше та безпечніше використовувати повітряний простір.
Фото: фейсбук
Російські війська знищили базу батальйону "Госпітальєри" у Павлограді, Яна Зінкевич оголосила збір коштів на відновлення.
Раніше стало відомо, що на похороні Папи Римського очікується присутність 50 президентів та 10 монархів. Загалом у Ватикані в суботу…
Все це відбулось в день, коли столиця перебувала в жалобі за жертвами масованої ракетної атаки…
Минулого тижня Нечаєв без запрошення з'явився на меморіалі Зеєловських висот з охороною, російським вінком та білоруським колегою.
Україна передала партнерам пропозиції щодо формату захисту, передбаченого 5-ю статтею НАТО.
Аналіз, проведений компанією Ernst & Young, показав, що у 2023 році Сполучені Штати імпортували фармацевтичної…