Categories: Без рубрики

Рада зможе проголосувати за законопроєкт про зміну правил мобілізації в лютому-березні 2024 року — нардеп

Верховна Рада України зможе проголосувати за законопроєкт про зміну правил мобілізації в лютому-березні 2024 року.

Про це в етері телеканалу “Київ24” розповів народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Юрій Камельчук.

“Розгляд у комітеті відбувається, як правило, максимум протягом тижня. Я не думаю, що цей законопроєкт розглянуть за одне засідання комітету, тому що він є дуже складним. Тому я передбачаю, що це тиждень-два буде тягнутися у комітеті. Після того буде виноситись до зали. Навіть якщо ми підемо по швидкій процедурі, мені не віриться у підтримку в першому читанні даного законопроєкту. Швидше за все, це буде доопрацьований законопроєкт. Це доопрацювання піде до зали”, – сказав Камельчук.

Він зазначив, що після доопрацювання законопроєкту в комітеті, він буде винесений до зали Верховної Ради. Там можливі два варіанти розгляду:

  • два тижні після першого читання на реєстрацію правок, і тоді розгляд правок на комітеті, і друге читання.
  • скорочення процедури на тиждень.

“Ми побачимо в залі цей законопроєкт у лютому, а проголосувати зможемо – або кінець лютого, або березень”, – підсумував Камельчук.

Увечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

Якщо законопроєкт про мобілізацію ухвалять без вагомих змін, то всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

Видання Reuters зазначає, що Уряд України намагається заохотити сотні тисяч українців мобілізуватися до ЗСУ посиленим контролем і збільшеними штрафами. Та експерти вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання.

Recent Posts

Президент Німеччини радить не покладати багато надій на “похоронну дипломатію”

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив застереження щодо дипломатичних переговорів у кулуарах церемонії похорону Папи Франциска.

2 години ago

Зрадник Сальдо отримав підозру за заволодіння Херсонською нафтоперевалкою

Служба безпеки України 24 квітня повідомила колишньому депутату Верховної Ради, ексмеру Херсона Володимиру Сальдо, який зрадив…

2 години ago

McDonald’s реєструє товарний знак у Росії, однак повертатись не планує

Макдоналдз подає заявку на реєстрацію товарного знаку в РФ.

2 години ago

Зеленський зустрівся з фон дер Ляєн

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 26 квітня, зустрічається з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

2 години ago

У Києві завершили аварійно-відновлювальні роботи на місці ракетного удару по житловому будинку

У Києві завершились аварійно-відновлювальні роботи на місці російського ракетного удару по житловому будинку у Святошинському…

2 години ago

На фронті від початку доби – 90 зіткнень, бої точаться на восьми напрямках

Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулися 90 бойових зіткнень, на восьми…

3 години ago