З матеріалом можна ознайомитись за посиланням.
Видання вказує, що нині вже очевидно, що Трамп прагне зближення з Москвою.
Адже з часу вступу на посаду він розхвалював Путіна як прихильника миру, а Зеленського назвав людиною, у якої «немає карт для гри». Крім того, США проголосували проти засудження вторгнення росії в Україну на Генеральній Асамблеї ООН, оголосили про припинення життєво важливої військової допомоги Києву і заморозили обмін розвідданими з українською армією. При цьому, саме американська розвідка відігравала ключову роль у наведенні ударів по російських військах, танках і кораблях.
Деякі прихильники Трампа бачать у цьому глобальну стратегію, йдеться у статті. Можливо, президент здійснює «зворотного Кіссінджера», припускають вони. Ідеться про дипломатичний маневр колишнього держсекретаря, який у 1970-х роках переконав президента Річарда Ніксона налагодити стосунки з Китаєм, щоб послабити позиції потужнішого СРСР.
За аналогією з цим, нинішня стратегія може виглядати навпаки: сьогодні Китай — це головна загроза США, і Вашингтону варто переманити Москву на свій бік, послабивши тим самим альянс росії та Китаю. Цей підхід означав би завершення війни рф проти України ціною поступок росії, відмову від підтримки України та послаблення зв’язків з європейськими союзниками.
У деяких аспектах перефокусування на Китай могло б бути виправданим. У Пентагоні вже давно вважають Китай головною військовою загрозою майбутнього для США, особливо з огляду на зростання його ядерного арсеналу і модернізації збройних сил.
Однак якщо зближення з росією справді спрямоване на ізоляцію Китаю, ні Трамп, ні його команда з національної безпеки жодного разу не озвучили такого плану. Крім того, ця стратегія навряд чи буде успішною, вказують журналісти.
Адже Москва і Пекін нещодавно підтвердили свою «дружбу без кордонів». Вони є засновниками групи БРІКС (разом із Бразилією, Індією та Південною Африкою), яка прагне підірвати глобальне фінансове домінування США. Останнім часом до БРІКС приєдналися Іран та інші держави, відкрито ворожі США. Окрім цього, путін і Сі Цзіньпін поділяють переконаність у тому, що автократичні режими набирають сили, а західні демократії слабшають.
Також у матеріалі наголошується, що прихильникам «зворотного Кіссінджера» варто пам’ятати і про іншу історичну паралель. Ціна зближення Ніксона з Китаєм у 1970-ті роки полягала в тому, що США згорнули підтримку Південного В’єтнаму у війні проти комуністичної Півночі. До 1973 року американські війська повністю покинули В’єтнам, залишивши південнов’єтнамський режим самотужки боротися з Північним В’єтнамом. США пообіцяли повернутися, якщо перемир’я не встоїть. У 1975 році Північний В’єтнам почав фінальний наступ, захопив Сайгон, і жодної американської допомоги не було.
“Можливо у Трампа справді є стратегічний план, що пояснює його зближення з Москвою, але якщо так — він має розкрити його. Якщо його глобальна мета полягає в ізоляції Китаю, він має пояснити, як саме це має спрацювати. Але якщо Трамп продає Україну без жодної серйозної причини, це стане найганебнішим рішенням його зовнішньополітичного курсу”, – йдеться у підсумковій частині матеріалу.
Нагадаємо, за підсумками зустрічі у саудівському місті Джидда 11 березня Україна погодилась на негайне запровадження 30-денного режиму припинення вогню, якщо Росія теж піде на такий крок.
Президент Володимир Зеленський сказав, що це стосуватиметься “не тільки ракет, дронів і бомб, не тільки в Чорному морі, а також всєї лінії фронту”.
А державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Штати передадуть Росії пропозицію про 30-денне “припинення вогню” в Україні, та сподіваються на її згоду.