Збої в роботі систем у Фінській затоці почастішали останнього тижня. І вони йдуть з території Росії.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Фінське федеральне агентство транспорту і зв’язку Traficom повідомило фінському виданню Iltalehti 11 липня, що “збої” у роботі GPS збільшилися за останній тиждень, посилаючись на конкретний інцидент, що стався у Фінській затоці в ніч з 10 на 11 липня.
Фінський морський лоцман повідомив у соцмережі X, що вночі під час керування іншими суднами поблизу Котки та Хаміни на південному узбережжі Фінляндії він зазнав серйозних збоїв у роботі GPS і радарів.
Лоцман опублікував відеозапис збоїв у роботі свого радара і повідомив, що GPS був недоступний на 90 відсотках маршруту між пілотною підстанцією Орренгрунд і гаванню Хаміна.
Перешкоди GPS в країнах Балтії змусили Finnair скасувати рейси до Тарту, Естонія, доки аеропорт Тарту не запровадив систему заходження на посадку для літаків, що прилітають в аеропорт, яка не покладається на GPS.
Збої в роботі систем у Фінській затоці йдуть з території Росії, зазначають у звіті. Також застосовуються в інші балтійських країнах.
Зазначимо, що глушіння GPS з боку Росії — це частина гібридної протидії Кремля НАТО, припускають в ISW. І зазначають, що робиться це, в тому числі задля підриву підтримки України з боку Альянсу.
Нагадаємо, що подібні випадки не поодинокі та трапляються не вперше. Жодна країна не визнає, хто або що стоїть за глушінням сигналу GPS у Балтійському морі.
Однак FT пише, що офіційні особи в регіоні заявили — “немає жодних сумнівів”, що за глушінням сигналу стоїть Росія. Високопоставлений чиновник сказав виданню, що таким чином Росія намагається захистити Калінінград від потенційних атак українських безпілотників.
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…
Китайські вчені успішно випробували неядерну водневу бомбу, утворивши вогняну кулю тривалістю у 15 разів довше…
Папа Римський Франциск на Великдень 20 квітня зустрівся у Ватикані з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Росія висунула звинувачення полоненому австралійцю Оскару Дженкінсу, який воював на боці України як доброволець.