Збройні сили РФ пропрацювали застосування тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою світовою державою.
TOPSHOT - This pool photograph distributed by Russian state owned agency Sputnik shows Russia's President Vladimir Putin and Chinese President Xi Jinping shaking hands during a meeting in Beijing on October 18, 2023. (Photo by Sergei GUNEYEV / POOL / AFP) (Photo by SERGEI GUNEYEV/POOL/AFP via Getty Images)
Це випливає з інформації з російських військових файлів, що включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю. Їх оприлюднило Financial Times.
У секретних документах описується поріг застосування тактичної ядерної зброї, який нижчий, ніж Росія коли-небудь публічно визнавала. Схованка складається з 29 секретних російських військових файлів, складених у період з 2008 по 2014 рік.
Критерії для потенційної ядерної відповіді варіюються від вторгнення ворога на територію РФ до більш конкретних тригерів, таких як знищення 20% російських стратегічних підводних човнів з балістичними ракетами.
Попри те, що документи датуються 10 роками й більше, експерти стверджують, що вони, як і раніше, актуальні для сучасної російської військової доктрини.
Матеріали навчань показують, що Східний військовий округ Росії відпрацьовував численні сценарії, що зображують китайське вторгнення. Навчання дають рідкісне уявлення про те, як РФ розглядає свій ядерний арсенал як наріжний камінь своєї оборонної політики, і як вона готує війська до ураження в деяких бойових умовах.
В одній із вправ, що описують гіпотетичний напад Китаю, зазначається, що Росія, названа в рамках військової гри «Північною Федерацією», може відповісти тактичним ядерним ударом, щоб зупинити просування «Півдня» з другою хвилею сил вторгнення.
«Головнокомандувач віддав наказ … застосувати ядерну зброю … …у разі розгортання противником підрозділів другого ешелону і загрози подальшого наступу «Півдня» на напрямку головного удару», – йдеться в документі.
В окремій навчальній презентації для офіцерів ВМС, не пов’язаній із Китаєм, викладаються ширші критерії потенційного ядерного удару, включно з висадкою супротивника на території РФ, ураженням підрозділів, що відповідають за охорону прикордонних районів, або неминучим нападом супротивника із застосуванням звичайних озброєнь.
Поріг визначається як сукупність чинників, за яких втрати російських військ «необоротно призведуть до їхньої нездатності зупинити велику ворожу агресію», що є «критичною ситуацією для державної безпеки Росії».
Серед інших можливих умов — знищення 20% стратегічних підводних човнів із балістичними ракетами, 30% атомних ударних підводних човнів, трьох або більше крейсерів, трьох аеродромів або одночасне ураження основного і резервного берегових командних пунктів.
Передбачається, що російські військові зможуть використовувати тактичну ядерну зброю для досягнення широкого спектра цілей, включно зі «стримуванням держав від агресії […] або ескалації військових конфліктів», «припиненням агресії», запобіганням втрати боїв або території російськими військами, а також підвищенням ефективності російського військово-морського флоту.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…