Російські військові перекидають сили з менш пріоритетних ділянок фронту в Україні на лінію фронту в Курській області. Зокрема там фіксували військових, які раніше були на Харківському та Сіверському напрямках та в районі Часового Яру.
RUSSIA, KURSK REGION - AUGUST 18: A soldier take a photo of a sign pointing to Sudzha, D'yakonovo and The Ukrainian city of Sumy from the window of an armoured vehicle on the way to Ukrainian occupied Russian town of Sudzha on August 18th 2024, in Kursk Region, Russia. Ukrainian forces operating in Russia's Kursk Region have destroyed a second key bridge, Commander of Ukrainian Air Force said, as they attempt to push further into Russia. (Photos by Ed Ram/For The Washington Post via Getty Images)
Про це йдеться у звіті Інститут вивчення війни (ISW).
У звіті йдеться, що під час моніторингу 810-ї морської піхотної бригади, 155-ї морської піхотної бригади та 11-ї бригади ПДВ у Курській області аналітики бачили докази того, що російське військове командування нещодавно передислокувало підрозділи 56-го полку ПДВ з району Роботиного на заході Запорізької області до Курської області.
ISW ще не бачив повідомлень про бойові дії 51-го полку ПДВ у Курській області, але той факт, що командир 51-го полку ПДВ доповідав Путіну разом з командирами інших частин, які нещодавно передислокували свої підрозділи до Курської області, дозволяє припустити, що підрозділи 51-го полку ПДВ передислокували в Курську область з Сіверського напрямку разом з іншими підрозділами 106-ї дивізії ПДВ.
Також Росія передислокувала підрозділи 810-ї та 155-ї морських піхотних бригад з лінії фронту на півночі Харківської області та, ймовірно, передислокувала підрозділи 11-ї бригади ПДВ з району Часового Яру.
У звіті ISW зазначають, що російське військове командування чинить опір передислокації сил з пріоритетного Покровського напрямку в Донецькій області й, імовірно, продовжить перекидати сили з менш пріоритетних позицій для оборони в Курській області.
Українська влада має намір цієї осені підготувати ґрунт для можливих переговорів із РФ. Перемовини мають початися з трьох питань. Про це повідомляє Kyiv Independent з посиланням на джерело, “близьке до Зеленського”.
За словами джерела, Україна прагне “почати розмову з Росією” та провести переговори про обмін полоненими за принципом “всіх на всіх”, продовольчу та ядерну безпеку.
Видання The Guardian писало, що Росія розглядатиме можливість переговорів тільки тоді, коли вважатиме, що Україна здатна “загрожувати Москві й Санкт-Петербургу”.
Тим часом WSJ пише, що мета України в Курській області складається з трьох частин: змусити Росію відвести війська зі сходу України, зламати риторику про поразку на полі бою і поліпшити становище України перед можливими мирними переговорами.
Президент України Володимир Зеленський своєю чергою наголосив, що українська операція в Курській області складна. Проте вона йде за планом і приносить свої плоди.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.