Categories: Без рубрики

РФ посилює кліщата пропаганди: у дію вступить закон про обмеження для опозиційних ЗМІ

Російська Дума розглядає законопроєкт, який обмежить діяльність опозиційних ЗМІ в Росії у довгостроковій перспективі.

Про це повідомляє ISW.

В огляді зазначають, що російська Держдума розглядає законопроєкт про обмеження в’їзду в Росію осіб, яких російський уряд визначає як «небажаних».

Аналітики припускають що, ймовірно, це є частиною постійних зусиль з цензури опозиційних ЗМІ та руйнування зв’язків між Росією та іноземними й міжнародними неурядовими організаціями.

Голова комітету Думи РФ з безпеки й протидії корупції Василь Піскарьов оголосив 12 лютого, що він та інші депутати подали законопроєкт, який дозволить російському уряду визначати іноземні організації, засновники або учасники яких, ймовірно, пов’язані з іноземними урядами, як «небажані».

Законопроєкт також заборонятиме в’їзд до Росії іноземцям та особам без громадянства, які беруть участь у діяльності таких «небажаних» організацій.

Фахівці відзначають, що цей законопроєкт, напевно, заборонить в’їзд до Росії журналістам російських опозиційних ЗМІ, що базуються за межами Росії, та іноземним ЗМІ з російським мовленням (таким як британська BBC та німецька Deutsche Welle), тим самим обмеживши їхню можливість висвітлювати внутрішні справи РФ, а також, ймовірно, ще більше заблокує роботу міжнародних та іноземних неурядових організацій в Росії.

В ISW додають, що російська влада також може висунути кримінальні звинувачення і позбавити російського громадянства осіб, визнаних винними в участі в «небажаних» організаціях.

Нещодавно Піскарьов оголосив, що Держдума розглядає ще один законопроєкт, який забороняє російським громадянам і компаніям розміщувати рекламу на платформах, що належать організаціям, визначеним як «іноземні агенти», вірогідно, з метою використання фінансового примусу для цензури російських опозиційних ЗМІ та критично налаштованих російських ультранаціоналістичних військових блогерів.

За оцінками ISW, Кремль намагається консолідувати контроль над російським інформаційним простором і придушити інакомислення напередодні президентських виборів у Росії в березні 2024 року, хоча цей проєкт закону, можливо, серйозно обмежить діяльність опозиційних ЗМІ в Росії в довгостроковій перспективі.

Recent Posts

Трамп уже не має наміру звільняти главу ФРС Джерома Пауелла

Президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що не має жодного наміру звільняти главу Федеральної…

9 хв. ago

Каблучку Папи Римського буде знищено молотком

Каблучку померлого Папи Римського Франциска буде знищено молотком під час спеціальної церемонії. Папський перстень, також…

18 хв. ago

Дипломати вважають «малоймовірним» прорив у переговорах щодо врегулювання війни РФ проти України — Reuters

Більшість дипломатів вважають досягнення домовленості між Москвою та Києвом малоймовірним через суттєві розбіжності між сторонами.

23 хв. ago

На Київщині розпочали ремонт дорожнього покриття на дорозі Глеваха — Підгірці

Наразі виконують аварійний ямковий ремонт локальними картами. Це дозволяє ефективно усувати пошкодження дорожнього покриття, які…

32 хв. ago

Понад 85% комплектуючих для САУ «Богдана» виробляють в Україні, до кінця року показник зросте до 95% — Жумаділов

Понад 85% комплектуючих для САУ “Богдана” виробляють в Україні. Очікується, що до кінця 2025 року…

33 хв. ago

Суд відмовився зобовʼязати забудовника відновити будівлю на Рейтарській

Київський апеляційний суд відхилив обʼєднаний позов Київської громади до комппанії "НЕСТ". У позові забудовника зобовʼязали…

41 хв. ago