17 січня Путін проведе переговори з президентом Ісламської Республіки Іран Масудом Пезешкіаном, який прибуде до Москви з офіційним візитом.
ASHGABAT, TURKMENISTAN - OCTOBER 11: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin (R) attends a meeting with Iranian President Masoud Pezeshkian, October 11, 2024, in Ashgabat, Turkmenistan. Putin has arrived to Turkmenistan with a one-day trip to attend an international forum and to meet Iranian President Masoud Pezeshkian. (Photo by Contributor/Getty Images):
Іран проводить приховані дипломатичні переговори з Росією, спрямовані на розширення військової співпраці та отримання підтримки в реалізації ядерної програми.
Про це йдеться у статті The Times, посилаючись на джерела у західних розвідках.
За їхніми словами, Алі Ларіджані, старший радник верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, регулярно здійснює таємні авіаподорожі до Росії для зустрічей із високопосадовцями.
Такі зустрічі свідчать про тісніші зв’язки між Іраном та РФ та зростання їхнього взаємного впливу.
“Оскільки вони поглиблюють свої стратегічні відносини, а Росія залежить від Ірану в питаннях ракет і безпілотників, є побоювання, що Москва готова перетнути раніше накреслені червоні лінії щодо іранської ядерної програми”, — сказав співрозмовник видання в західній розвідці.
Крім того, Росія та Іран планують підписати договір про “всеосяжне стратегічне партнерство” під час візиту до Москви президента Ірану Масуда Пезешкіана.
«17 січня Володимир Путін проведе переговори з президентом Ісламської Республіки Іран Масудом Пезешкіаном, який прибуде до Москви з офіційним візитом», — повідомили у Кремлі.
Там додали, що країни обговорять перспективи розширення двостороннього співробітництва, у тому числі у торговельно-інвестиційній, транспортно-логістичній та гуманітарній сферах.
Іран очікує подальшої підтримки Росії для розвитку своєї ядерної програми, зокрема у підготовці спеціалістів, відновленні знищених систем ППО С-300, постачанні винищувачів Су-35 та озброєнні ліванського угруповання “Хезболла”.
За оцінками The Times, для створення ядерної балістичної ракети Ірану може знадобитися від кількох місяців до року. Виробництво атомної зброї потребує урану зі ступенем збагачення 90%, тоді як, за даними МАГАТЕ, Іран уже досягнув рівня збагачення урану на 60%.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.