Російські військові перепрофілювали історичну базу підводних човнів у Балаклаві, на території тимчасово окупованого Криму. Музей "об'єкт 825ГТС" знову стає стратегічним військовим об'єктом, що підкреслює активізацію зусиль Росії зі зміцнення позицій у Чорноморському регіоні.
Про це повідомили агенти партизанського руху “АТЕШ”.
“Російські окупанти в Балаклавській бухті посилюють морські інженерні загородження, призначені для захисту від безпілотних катерів і диверсійних угруповань”, — ідеться в повідомленні.
Відновлена база підводних човнів у Балаклаві є безпечним і стратегічно важливим об’єктом для військово-морських операцій Росії. Підземний комплекс, вбудований у скелясті стрімчаки бухти, практично невразливий для звичайних повітряних ударів, і його можна використовувати для підтримки та підготовки Військово-морських сил.
База підводних човнів у Балаклаві, відома як об’єкт 825ГТС, була побудована на рубежі 50-60-х років в епоху холодної війни.
Комплекс включає штучний канал завдовжки 1,5 кілометра, який проходить крізь 126-метрову скелю. Глибина каналу становить 8-9 метрів, а ширина від 12 до 22 метрів.
База могла одночасно розмістити 7-8 підводних човнів і до 1500 осіб. Човни проєктів 608, 613 і 633 могли заходити в базу через канал, залишатися там непоміченими та виходити на бойове чергування під водою.
Однак із появою нових атомних підводних човнів об’єкт 825ГТС став втрачати своє значення. Простору бази виявилося недостатньо для сучасного флоту, а плани з розширення так і не були реалізовані через зміну пріоритетів у період перебудови.
9 травня в Головному корпусі Музею війни відкриють виставковий проєкт «Пам’ять. Діалоги», реалізований у співпраці…
З 9 по 25 травня у виставкових залах Центрального будинку художника Національної спілки художників України…
Відділення було розташоване на першому поверсі житлового будинку.
Очільник ОП наголосив, що Україна показала себе відповідальним і конструктивним партнером. Зокрема підписала зі США…
Нардеп Ярослав Железняк також запевнив, що «все пройде спокійно» і документ набере достатню кількість голосів.
ЄС скасував мита на український агроекспорт після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році для підтримки…