Сову бородату вперше помітили в зоні ЧАЕС у 2003 році.
Фото рідкісного птаха з’явилися на Facebook-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
Працівники заповідника зазначають, що вперше в Україні гніздування цієї сови виявили на теренах Поліського природного заповідника в 1985 році. З часом цей вид поступово розповсюджувався по Поліссю, однак на лівобережжі його досі не бачили.
А от у Чорнобильській зоні бородату сову вперше спостерігали в 2003 році. Найбільше гніздових птахів у західній частині Заповідника.
“Як і всі види сов, сова бородата свої гнізда не будує, а займає чужі – інших хижих птахів біля відкритих заболочених ділянок. Полює не тільки вночі, а інколи – і в день. Найчастіше вирощує до чотирьох пташенят”, – зазначають у дописі.
Також працівники Заповідника наголошують, що цей вид сови дуже агресивний.
“Під час дослідження гнізд з пташенятами дорослі птахи атакують дослідника й можуть нанести їм досить серйозні травми”, – розповідають у Чорнобильському заповіднику.
Фото: facebook Чорнобильського заповідника
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.
Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…
Зранку 22 квітня росіяни з невідомої зброї завдали удару по приватному сектору Мирнограда на Донеччині.