Categories: Без рубрики

Рішення одіозного ОАСК щодо пр-ту Бандери ґрунтувалось на тому, що Київрада віднесла очільника УПА до борців за незалежність

У Київраді запевняють, що ОАСК не мав права втручатися у роботу органу самоврядування.

Процес оскарження Київрадою рішення скандального Окружного адмінсуду про скасування перейменування проспекту Степана Бандери та ще кількох вулиць уже почався. Про це у програмі Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ” повідомив секретар Київради Володимир Бондаренко.

Він нагадав, що це вже другий судовий процес. У першому також Окружний адміністративний суд рішення скасував, апеляційна інстанція задовольнила скаргу Київради і скасувала рішення першої інстанції.

У даному випадку Окружний адміністративний суд встановив, що начебто Київрада неналежно мотивувала, чому ми віднесли Степана Бандеру, Михайла Омеляновича-Павленка, Генерала Алмазова до борців за незалежність у 20 столітті… Суд не зобов’язаний перевіряти, наскільки Київрада мотивувала чи не мотивувала прийняття рішення. Якщо воно було прийнято відповідно до закону, в межах своїх повноважень, у передбачені законом строки, то відповідно суд не може втручатися у дискреційні повноваження Київради”, – сказав він.

Володимир Бондаренко додав, що питання оскарження – це питання не про політику, а про самоврядування та його захист.

Ми говоримо чітко про самоврядування і чітко про дотримання законності – коли суд немає і не може втручатися у виключні повноваження представницького органу. От і все. Я думаю, що у нас точно є частина політичних сил, які будуть у цьому зацікавлені – роздмухувати цю історію. В будь-якому разі я переконаний, що рішення апеляційної інстрації буде на користь міста. Шанси стовідсоткові“, – упевнений він.

Нагадаємо, Український інститут національної пам’яті та Київська міська рада вже заявили, що подають апеляцію на скандальне рішення ОАСК.

Зазначимо, сьогодні під судом проходив мітинг проти такого рішення, активісти вимагали розпустити суд.

Окружний адміністративний суд Києва не вперше привертає увагу своїми скандальними рішеннями. Так, у жовтні 2020 року він вирішив видалити з держреєстру директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, що назвали втручанням в роботу антикорупційного органу. Це сталося після того, як НАБУ оголосили підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

До Президента України Володимира Зеленського була подана петиція про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, яка 26 жовтня набрала 25 тисяч підписів. У відповідь Президент доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя.

Фото: скріншот

Recent Posts

Море крові та трупів. На Netflix вийшов 5-й і фінальний сезон психологічного трилеру про маніяка “Ти” — що варто знати

Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…

10 години ago

Частка загиблих в бою в українській армії нижча за російську, — Зеленський в інтерв’ю Шапіру

В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…

10 години ago

З окупації повернули 21-річного хлопця, який опинився під загрозою примусового призову до армії РФ

Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.

10 години ago

Шмигаль зустрівся з прем’єр-міністеркою Ліхтенштейну Бріґітте Гаас

Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…

10 години ago

Генсек НАТО Рютте закликатиме США не змушувати Україну прийняти мирну угоду проти її волі

Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…

10 години ago

Якщо ми хочемо запобігти новим звірствам путіна, ми повинні мати довгострокові гарантії безпеки для України — Джонсон

Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…

11 години ago