Дослідження виявило, що малорухомі професії підвищують ризик безсоння. Внесення змін у робочий графік може покращити якість сну.
Про це повідомляє BBC.
Нове дослідження виявило, що робота може суттєво впливати на якість сну. Зокрема, люди з малорухомими професіями, які складають 80% робочої сили США, мають значно вищий ризик розвитку безсоння.
Дослідження, проведене на основі даних понад 1000 працівників протягом 10 років, показало, що дизайн роботи, включаючи рівень фізичної активності та графік роботи, впливає на патерни сну. Учасники дослідження оцінювали свої звички сну на початку дослідження та через десять років, використовуючи шість показників здоров’я сну.
Результати показали, що працівники, які працюють у ненормовані години, мають 66% ймовірності потрапити до категорії “працівників, які компенсують недосипання у вихідні”. Ці працівники часто покладаються на короткі дні відпочинку, щоб компенсувати нерегулярний сон.
Дослідження також виявило, що 90% людей з безсонням продовжують страждати від симптомів через 10 років. Це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, таких як серцево-судинні захворювання, діабет та депресія.
Щоб покращити якість сну, дослідники рекомендують робити невеликі зміни в робочому графіку, такі як короткі перерви для фізичної активності. Важливо також встановити чіткі межі робочого часу, щоб уникнути пізніх завдань, які можуть порушити біологічний ритм.
Крім того, фахівці радять уникати використання електронних пристроїв за дві години до сну, щоб зменшити вплив синього світла на якість сну.
Травнева афіша Національної опери України задовольнить найвибагливіші смаки своїх шанувальників. Тут і довгоочікуване поновлення балету…
Державна служба якості освіти спільно з військовими та правоохоронними органами розпочинає позапланові перевірки у понад…
Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів…
Глава МЗС України, реагуючи на пропозицію російського диктатора Владіміра Путіна про так зване "перемир'я" у…
Індекс, складений банком Goldman Sachs, показує, що з кінця минулого року річне економічне зростання Росії…
Поки Україна побоюється, що США можуть відмовитися від військової підтримки, країні доводиться покладатися на власні сили.…