Categories: Без рубрики

«Росатом» продовжує будувати нові реактори по усьому світу й не втрачає позицій в Європі, попри санкції

"Росатом", попри санкції на економіку РФ, бере участь у будівництві понад третини нових реакторів по усьому світі.

Про це повідомляє газета Financial Times

На Росію до повномасштабного вторгнення вже припадало близько половини всіх міжнародних угод щодо будівництва атомних електростанцій, постачання реакторів та палива, виведення з експлуатації або поводження з відходами. Її головні конкуренти – Китай, Франція, Японія, Південна Корея та США покривають лише 40% від необхідного обсягу в ядерній енергетиці, при чому разом узяті. Відносини Росії, які будуються на ядерних проєктах, сильніші за політику та перевершують навіть контракти на постачання газу трубопроводами.

“Попри санкції проти її економіки, Росія продовжує залишатися неперевершеним експортером атомних електростанцій. Вона бере участь у будівництві понад третини нових реакторів, що споруджуються у світі, в тому числі в Китаї, Індії, Ірані та Єгипті”, — йдеться у повідомленні.

Проблема також у тому, що будівництво атомної електростанції займає 10 років, а термін експлуатації реактора становить понад 60. Демонтаж, а особливо вилучення радіоактивних частин, займає 10-20 років та вимагає значних коштів.

“Це дуже тривале зобов’язання для країни мати російську присутність. Це не лише власне будівництво. Це ціла екосистема”, — каже Дар’я Долзікова, науковий співробітник програми з ядерної політики Королівського інституту об’єднаних служб, лондонського аналітичного центру з питань оборони та безпеки.

“Росатом” все ще в строю

Атомний гігант зараз будує електростанцію у Бангладеші вартістю 12 мільярдів доларів. Уряд країни заявляє, що станція потужністю 2400 МВт має розв’язати проблему дефіциту електроенергії та відключень, які є в Бангладеші. Випробування станції почнуться цього року.

У Туреччині Росія будує першу в країні атомну електростанцію потужністю 4800 МВт, яка, як очікується, почне також виробляти електроенергію цього року. Саме “Росатом” був ключовою частиною зусиль Москви на завоювання глобального півдня й за останні два роки його генеральний директор Олексій Ліхачов відвідав ці країни майже стільки ж разів, скільки за весь період з моменту свого призначення директором у 2016 до 2022 року.

Наразі компанія підписала майже два десятки меморандумів про взаєморозуміння з країнами Африки та Латинської Америки, включаючи Зімбабве, Малі, Буркіна-Фасо та Бразилію. У Гані Росія розпочала підготовку заявки на будівництво першої в країні атомної електростанції разом з постачальниками зі США, Китаю, Індії, Південної Кореї та Франції. Цього року Росія та Узбекистан підписали угоду про будівництво невеликого модульного реактора потужністю 330 МВт.

Також журналісти зауважили, що навіть у Європі Росія не є повністю ізольованою. Наприклад, угорська АЕС “Пакш” будувалася “Росатомом” навіть без конкурсу у 2014 році, й вона не постраждала від вторгнення в Україну. Очікується, що вона буде передана в експлуатацію на початку 2030-х років.

Раніше про тісну співпрацю “Росатому” з іншими країнами говорив також голова МАГАТЕ. Він зазначив, що санкції проти цієї корпорації можуть вплинути негативно, адже багато світових країн залежать від російських технологій у цій сфері.

Recent Posts

У Донецьку вода з’являється раз на три доби, у деякі райони її підвозять машинами — ЦПД

У тимчасово окупованому Донецьку ще більше загострилася проблема з водопостачанням.

5 хв. ago

Меджліс отримав представницький статус на форумі ООН

Представники Меджлісу кримськотатарського народу посідатимуть місце для корінних парламентаріїв поряд, наприклад, із представниками парламентів народу…

6 хв. ago

Кінець світу через смерть Папи Франциска. Чому медіа знову згадали «Пророцтво про пап» — всі міфи та реальність

Смерть Папи Франциска 21 квітня викликала нову хвилю інтересу до стародавнього пророцтва, яке приписують святому…

10 хв. ago

У Києві тимчасово змінять платформи посадки та висадки міської електрички

З 28 квітня по 2 травня в Києві через ремонтні роботи тимчасово зміниться схема посадки та…

11 хв. ago

Великоднє псевдоперемир’я було маркетинговою операцією Росії — МЗС Франції

Оголошене Путіним так зване великоднє перемир'я було спробою сподобатися Трампу.

16 хв. ago

У Румунії зафіксовано серію із п’яти землетрусів протягом 8 годин

В окрузі Бузеу (район Вранча) було зафіксовано п’ять землетрусів протягом восьми годин. Перший з них…

28 хв. ago