За даними української розвідки, опозиція активізувала наступ на півдні країни. Зокрема, у Хамі, Хомсі й Сувейді вже точаться міські бої.
За даними ГУР МО, військовий контингент Росії втік із Хами та евакуювався до бази “Хмеймім”.
Керівник розташованого у Хмеймімі координаційного штабу росіян генерал-полковник Олександр Журавльов констатував, що ситуація вийшла з-під контролю режиму Асада.
У Дамаску розпочались перші збройні заворушення — російські військові та дипломати аврально та терміново почали залишати столицю Сирії.
Також росіяни втекли із військової бази в місті Хан-Шейхун, залишивши там значний арсенал озброєнь та техніки.
1 грудня 2024 року російські літаки завдали авіаударів у районах Хан-Шейхуна ― метою атаки, ймовірно, було знищення військової техніки РФ, яка перейшла до опозиційних сил.
На тлі панічної втечі російських військ в арабомовних пабліках набула активного поширення новина про відставку командувача контингенту РФ генерала Кісєля. До Москви “на килим” також відкликали полковника Вадима Байкулова, який командував підрозділом російських спецпризначенців ― він має пояснити вождям, чому підлеглий йому особовий склад зазнав втрат вбитими, а військова техніка в Алеппо була захоплена.
Тривають бої за Хам. Війська Асада відтіснили повстанців, проте ті мають просування на інших ділянках на Схід від Алеппо. Повстанці захопили 114 танків, ЗРК “Панцир С-1”, ЗРК “Стріла”, РСЗВ БМ-30 “Смерч” та безліч іншої військової техніки.
Повітряні сили США, за даними сирійської преси, нанесли авіаудари по іранських та підтримуваних Іраном силах поблизу міста Аль-Маядін у Східній Сирії. Уражено центр зв’язку, казарми та кілька інших військових об’єктів.
Башар Асад почав шукати контакти з Туреччиною на тлі загострення ситуації та загрози падіння власного режиму, повідомила газета Türkiye. Видання стверджує, що сирійський лідер через двох посередників надіслав Стамбулу пропозицію про переговори.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі після візиту до Сирії прибув до Туреччини. В Анкарі очікується його зустріч із президентом Туреччини Ердоганом.
Опозицію Асаду складають різні угруповання: “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ), які починали з Аль-Каїдою (за що отримали звання терористичної організації як в США, так і в Росії), Вільна сирійська армія (ВСА) і курдські загони народної самооборони. Як відомо, Асада підтримує Іран, Росія, Китай, Ірак і “Хезболла”. Туреччина підтримує помірковану опозицію та ВСА (військові операції на півночі Сирії). США зосереджені на підтримці курдських загонів у боротьбі з ІДІЛ. Ізраїль виступає проти іранських та проіранських сил, які підтримують Асада. Офіційно і Туреччина, і США заперечують свою участь в підтримці наступу опозиції.
Процес скринінгу (перевірки відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин про вступ з Україною…
Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…
Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…
Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…
Глава МЗС Франції сказав, що план припинення вогню залежатиме не стільки від лідера США, скільки…
У столиці провели перші аукціони на "Прозорро.Продажі" з оренди місць під автомати з водою. Переможці…