Таку пропозицію висунув російський союз промисловців і підприємців (РСПП) — найбільше в країні бізнес-об'єднання з членами списку Forbes у складі правління.
Про це пишуть так звані російські опозиційні ЗМІ, зокрема Moscow Times.
За ідеєю РСПП, ЦБ міг би почати скупку на ринку облігацій федеральної позики (ОФЗ) — державних боргових паперів, які Мінфін випускає, щоб покрити дефіцит бюджету.
Такі операції (quantitative easing, QE) багато років проводили Банк Японії, ФРС США і Європейський ЦБ. Але в росії вони заборонені законом про Центральний банк: він не має права переходити до прямого фінансування уряду за рахунок “друкарського верстата”.
Проте, якщо від цього правила відмовитися, то це забезпечить бюджет грошима на “фінансування пріоритетних проектів”, а економіка “насититься” рублевою ліквідністю, вважає РСПП. Крім того, у бізнесу з’явиться “надійне джерело довгих грошей”, аргументують у союзі.
Гроші дуже потрібні російському бюджету, який витрачає на війну кожен третій рубль. Цього року, за планом Мінфіну, його дефіцит становитиме 3,3 трлн рублів, наступного — 1,7 трлн, 2026-го — 2,2 трлн, а 2027-го — 2,8 трлн.
Мінфін покриває “дірку” в скарбниці, продаючи ОФЗ банкам, головним чином державним. Однак процес йде важко: у другому кварталі він планував зайняти 1 трлн рублів, а зміг — лише половину від цього обсягу; у третьому з 1,5 трлн рублів плану реалізовано було лише близько 40%.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.