Росія атакує українську енергетику, щоб вигнати мільйони українських біженців на Захід.
Про це повідомляє Financial Times.
На саміті НАТО у Вашингтоні, який розпочнеться 9 липня, головною темою стане підтримка України та зміцнення військового стримування Росії. Однак НАТО також необхідно обговорити та вжити заходів у звʼязку з новими небезпечними способами, які Володимир Путін знаходить для того, щоб підвищити для США та їхніх союзників “ціну” за допомогу Україні.
“На третьому році війни проти України заподіяння болю прихильникам Києва стає для Путіна все більш пріоритетним завданням. Кремль хоче підвищити ціну для наростальної участі НАТО у війні на боці України — як для стримування, так і для помсти. Останнє рішення Білого дому дозволити Києву використовувати західну далекобійну зброю для ударів по Росії… спонукають Путіна діяти сміливіше, ніж будь-коли”, — пише видання.
Путін продовжує використовувати ядерні погрози, зокрема, нещодавно публічно заявив про те, щоб зробити російську ядерну доктрину більш наступальною. Проте, пише FT, з огляду на перспективи Росії на фронті, малоймовірно, що Путін звернеться до найпотужнішого з наявних у його розпорядженні інструментів, який краще тримати як остаточну страховку від поразки.
Наразі основним інструментом ескалації є використання ракет і безпілотників проти енергетичної інфраструктури України. Путін прагне не тільки зупинити військові заводи в Україні, а й вигнати мільйони нових біженців на Захід, чинячи тиск на Європу і допомагаючи політикам, які хочуть припинити участь Заходу у війні, зазначає видання.
Крім того, Росія проводить кампанію саботажу в Європі. Російська розвідка націлилася на промислові та логістичні об’єкти, які мають вирішальне значення для виробництва і транспортування зброї в Україну.
Як пише FT, НАТО необхідно розробити плани з надання допомоги Україні в зимовий період і підготуватися до можливої хвилі біженців. Крім відновлення військового стримування, Захід повинен зміцнити свої можливості в галузі контррозвідки, боротьби з тероризмом і організованою злочинністю.
Крім того, пише видання, Альянсу треба повернути контроль над управлінням ескалацією в цій війні.
“Варто провести чесну дискусію про межі прямої участі НАТО та узгодити деякі правила, як говорити про них на публіці. Якнайбільше делікатних кроків має бути зроблено далеко від очей громадськості, щоб не підживлювати завзяття Путіна до відплати. Канали для обговорення з Москвою питань зниження ризиків повинні залишатися відкритими”, — вважають аналітики видання.
Також фахівці стверджують, що Росія почала ретельніше бити по аеродромах України, щоб таким чином створити ілюзію небезпеки для літаків F-16.
Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що "спроба правителя Росії Володимира Путіна виставити…
Британія має намір значно збільшити виробництво вибухівки, щоб відмовитися від залежності від США і Франції…
Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…