Росія змогла налагодити постачання силових установок для гелікоптерів Мі-8 виробництва чеської компанії PBS Velka Bites через військові частини в Індії та Казахстані. Виробник уже почав внутрішнє розслідування.
Mil Mi-8AMTSH attack helicopters of the Russian Air Force during Parade rehearsal, Kubinka, Moscow Region, Russia Фото: Getty Images
Про це йдеться в розслідуванні ініціативи Trap Aggressor для видання The Kyiv Independent
Зазначаэться, що PBS Velka Bites – дочірнє підприємство чеської групи компаній PBS, які виробляють компоненти для авіаційної, енергетичної та транспортної галузей. Допоміжні силові установки для Мі – флагманський продукт PBS Velka Bites і фактично допомагають їм злітати в повітря.
Чеська компанія активно постачала силові установки Safir 5K/G Mi російським клієнтам до повномасштабного вторгнення й навіть мала офіс у Москві. Після лютого 2022 року й запровадження санкцій постачання не припинилось, а просто здійснюється через посередників в Азії, стверджує Kyiv Independent.
В Індії таким посередником є компанія Space Era, яка має тісні зв’язки з Росією. У 2022-2023 роках вона поставила Казанському вертолітному заводу 20 силових установок виробництва PBS Velka Bites на суму 8,5 мільйона доларів.
Крім того, чеська компанія співпрацює з індійською Deep Engineering (яка також пов’язана з РФ) для обслуговування літаків Мі військово-повітряних сил Індії й водночас продає їй комплектуючі, які можуть потім опинятись у Росії, йдеться в розслідуванні.
Після повномасштабного вторгнення PBS Velka Bites також продавала силові установки для Мі-8 “Авіаремонтному заводу №405” у Казахстані, який має давні зв’язки з російським військово-промисловим комплексом.
Trap Aggressor скерував запит чеській компанії із серійними номерами 20 силових блоків для Мі-8, які опинились у Росії. PBS Velka Bites вказала, що дев’ять із них у 2021 році продали індійським ВПС, чотири – заводу в Казахстані та ще один – Deep Engineering.
PBS також додала, що перевірить своїх клієнтів на предмет можливого реекспорту продукції в Росію в порушення санкцій.
“Індійські ВПС і казахстанський “Авіаремонтний завод № 405″ мають давні зв’язки з російським військово-промисловим комплексом, а це означає, що вони могли допомогти Росії придбати необхідні деталі чеського виробництва, виступивши посередником в обхід санкцій”, – підсумували у матеріалі The Kyiv Independent.
Раныше повідомлялося, що Росія імпортувала з Китаю БПЛА на суму понад 100 мільйонів доларів, це в 30 разів більше, ніж Україна. Крім того, російські покупці задекларували замовлення на сотні тисяч бронежилетів і касок китайського виробництва.
Як повідомлялося, Франція припускає, що Китай надає росії підтримку у війні. Йдеться про технології подвійного призначення та нелетальну військову допомогу.
25 квітня відповідна петиція до Міністерства освіти і науки України з вимогою впровадити системну політику протидії сексизму…
Ресторани звернулися до відвідувачів з проханням не проводити зйомки комерційного контенту у їхніх закладах, адже…
Правоохоронці провели з підлітками пррофілактичну бесіду про фатальні наслідки небезпечної «розваги» та реальні трагічні історії,…
Компанія замовила проведення комплексної оцінки збитків, які завдала РФ своїми обстрілами. Переможцем тендеру на перевірку…
Угоду щодо придбання французьких винищувачів уряд Індії схвалив 9 квітня.
На зауваження Лавренчука щодо порушення домовленостей, організатори запевняли, що ці виконавці мають ізраїльські паспорти, а…