Про це заявив голова Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Сем Папаро, пише Defense One.
«Це може призвести до скорочення підводного домінування США перед КНР», — зазначив Папаро.
За його словами, зростальне партнерство між Китаєм, Росією, Північною Кореєю та Іраном робить кожну з цих країн більш небезпечною. Росія отримує від Китаю гроші в обмін на нафту, але обидві країни також обмінюються технологіями.
«КНР відновила і допомогла відновити російську військову машину, забезпечивши 90% напівпровідників та 70% верстатів, які використовувалися для її відновлення», — сказав Папаро.
Хоча китайський флот перевищує за чисельністю флот США, американські підводні човни вважаються більш технологічно просунутими. Причина полягає в тому, що весь підводний флот США є атомним, тоді як більшість китайських підводних човнів працюють на дизельних двигунах, які менш безпечні та потребують регулярнішого заправлення. Однак Китай швидко нарощує виробництво ядерних підводних човнів.
Папаро також висловив припущення, що Росія може надати технології ракет та підводних човнів Північній Кореї.
США реагують на цю загрозу шляхом поглиблення співпраці з партнерами в регіоні, спільними зусиллями та обміном розвідданими, зазначив Папаро. Він також наголосив на необхідності тіснішої співпраці таких партнерів, як Японія та Південна Корея.