Росія не змогла переобратися до Ради Організації Об'єднаних Націй з прав людини шляхом таємного голосування. Вона отримала 83 голоси з необхідних 97.
Про це повідомив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.
РФ змагалася з Албанією та Болгарією за два місця в Раді ООН в період з 2024 по 2026 рік. Вказані місця були зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи. Кандидатів обирали шляхом таємного голосування.
Голосували усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН. У результаті до Ради безпеки з прав людини потрапило 15 країн, зокрема, Албанія та Болгарія.
За даними Кислиці, Болгарію підтримали 160 голосами, Албанію 123 голосами, а ось Росію за Росію було віддано 83 голоси.
Нагадаємо, що 26 вересня видання ВВС опублікувало інформацію про те, що Росія поширює серед держав-членів ООН позиційний документ із закликом підтримати її обрання до складу Ради з прав людини. Її вигнали з ради у квітні 2022 року через повномасштабне вторгнення в Україну.
Дипломати ООН кажуть, що Росія веде «агресивну кампанію», пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси. Тому вони не виключають, що РФ справді може повернутись до складу Ради.
Водночас Україна прагне позбавити РФ права вето в Раді Безпеки ООН. Такий крок підтримала Австралія, яка також закликала до подальших реформ керівного органу.
Фото: відкриті джерела
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.
На Сумщині поблизу державного кордону тривають інтенсивні бойові дії.
Після невдалої спроби перерізати трасу з Дніпропетровської області росіяни почали відступати. Речник оперативно-стратегічного угруповання військ…
Іспанія оголосила триденну жалобу для вшанування пам'яті Папи Франциска після його смерті 21 квітня у…