У середу, 31 липня, російські терористи випустили північнокорейську балістичну ракету KN-23 у напрямку Білої Церкви.
Про це повідомляє Defense Express.
Російські окупанти у середу, 31 липня, намагалися вдарити по Київській області північнокорейською балістичною ракетою KN-23. Ракета була скерована на Білу Церкву у Київській області, однак вибухнула у повітрі. Експерти видання зазначають, що на місці падіння було знайдено уламки з відповідним маркуванням ракет з КНДР. Востаннє такі ракети використовували 27 лютого 2024 року.
За даними видання, балістичні ракети КНДР, якими користується Росія, обладнані бойовою частиною з фугасним спорядженням, потужність якої становить до 1000 кілограмів у тротиловому еквіваленті.
Також максимальний радіус дії KN-23 становить 650 кілометрів.
14 березня керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков зазначав, що всього російські окупанти застосували для ударів по Україні близько пів сотні ракет KN-23/24, які виробляє Північна Корея. Як розповів прокурор, дальність польоту у північнокорейських ракет набагато більша, ніж у російських (близько 700 кілометрів). Однак ці ракети дуже низької якості, вони іноді вибухають у повітрі.
Фільчаков також підтвердив один випадок використання російськими військами північнокорейської ракети KN-23 для обстрілу Харкова.
Однак ще раніше, у січні 2024 року, Генпрокуратура України підтвердила використання ракет з Північної Кореї — тоді експертиза підтвердила приналежність до КНДР ракети, яка була випущена 2 січня по центру Харкова.
Західні ЗМІ зазначили, що КНДР відправила до Росії щонайменше 10 000 транспортних контейнерів, які можуть вмістити майже 5 мільйонів артилерійських снарядів на тлі зближення Росії та Північної Кореї. Наприкінці липня Південна Корея підтвердила надходження до Росії військових вантажів з КНДР, серед яких є контейнери, що можуть перевезти близько 5,2 мільйона артилерійських снарядів, а також десятки балістичних ракет малої дальності.
Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.
Після нещодавньої атаки російського дрона на об’єкт неподалік Чорнобильської АЕС Україна підписала угоду з ізраїльською біотехнологічною компанією Pluri. Це…
Пекін застерігає інші країни від укладання торговельних угод з Вашингтоном, які завдають шкоди Китаю, підкресливши,…
Україна може зіткнутися з необхідністю імпорту до 6,3 млрд кубометрів природного газу на опалювальний сезон…
Понад рік російська оборонна промисловість майже наполовину залежала від постачань хрому з Німеччини, який використовується…