Росія розгорнула 48 пускових установок ракетного комплексу «Іскандер» уздовж кордону з Україною.
Про це розповів заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Вадим Скібіцький.
46 було, зараз 48. Додалися дві пускові установки, вони зробили додаткову тактичну групу, яка застосовується для пусків саме балістичних ракет із території Росії, — сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Він також розповів, що, за даними ГУР, сухопутна частина російської армії, яка розташована на території України, налічує близько 470 тисяч осіб.
Якщо говорити про те, що змінилося за цей час, — то це чисельність угруповання, розгорнутого на нашій території. Наразі сухопутний компонент, сухопутна частина угруповання, яка розташована на території України, становить близько 470 тисяч військовослужбовців. І це тільки сухопутний компонент, я не беру авіацію, не рахуємо сюди військово-морський флот, який теж залучається до проведення операцій, до завдання ударів, — сказав Скібіцький.
Російський оперативно-тактичний комплекс «Іскандер» став не тільки засобом ураження військових об’єктів, а й засобом тероризування українського цивільного населення.
Його створили, щоб завдавати ефективні ракетні удари по особливо важливих малорозмірних і площинних цілях у глибині оперативної побудови військ противника. Тобто, типовими цілями комплексу є ракетні комплекси, РСЗВ, далекобійна артилерія, літаки й гелікоптери на аеродромах, командні пункти й вузли зв’язку.
Однак, у сучасній російсько-українській війні, росіяни визначають завданням комплексу ураження найважливіших об’єктів цивільної інфраструктури.
Так, уранці 15 лютого, під час чергового ракетного обстрілу України, росіяни запустили 6 балістичних ракет з Воронезької області. За даними Повітряних сил це були ракети «Іскандер-М» та, ймовірно, KN-23 – балістичні ракети північнокорейського виробництва, які КНДР передає країні-терористу.
Силам ППО вдалося знищити одну ракету «Іскандер-М», інші ракети, на жаль, перехопити не вдалося. Це пов’язано з тим, що балістику збивати в рази важче, ніж крилаті ракети.
Нагадаємо, що керівниця пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк попередила, що останніми днями Росія посилила розвідку. Це може свідчити про підготовку нової масованої атаки по Україні.
Пізніше вона пояснила свої слова.
Мова йде про те, що якщо росіяни витримують паузу, то не виключено, що вони готуються до нової атаки. Зараз ми бачимо, що вони використовують точкові атаки. Зрозуміло, що зараз на тлі втрати літаків вони беруть паузу. Відповідно, можуть готувати масовану атаку, — каже Гуменюк.
Однак речниця зауважила, що така пауза в обстрілах не означає, що масштабна атака 100% відбудеться.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.