Нафтопереробні заводи країни-агресорки зіткнулися з несприятливими умовами, які включають атаки українських безпілотників, заборону на експорт, падіння цін і зростання виробничих витрат.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що у минулому році Україна атакувала кілька російських нафтопереробних і паливних заводів. Також російські НПЗ зазнали фінансового тиску через падіння цін на нафтопродукти, зростання вартості сировини та заборону Росії на експорт бензину.
У результаті переробка російської нафти впала приблизно до 267 млн метричних тонн у 2024 році, що є найнижчим рівнем з 2012 року, оскільки незаплановані зупинки та зниження рентабельності далися взнаки, свідчать розрахунки Reuters.
Загальний експорт нафтопродуктів через балтійські порти Приморськ, Висоцьк, Санкт-Петербург і Усть-Луга в 2024 році порівняно з 2023 роком впав на 9% до 61,96 млн тонн.
Експорт палива через порти Чорного та Азовського морів склав 42,75 млн тонн, що на 10% менше, ніж у 2023 році.
Експортні постачання нафтопродуктів через російський чорноморський порт Туапсе впали на третину до 9,1 млн тонн через збої після атак безпілотників, призупинення та зниження переробки на НПЗ Роснефти.
У той же час експорт російського палива через чорноморський порт Новоросійськ зріс на 4% до 19 млн тонн.
Експортні поставки нафтопродуктів із російських арктичних портів Мурманська та Архангельська порівняно з 2023 роком знизились на 14% до 1,01 млн тонн, а з далекосхідних портів — на 3% до 7,97 млн тонн.
При цьому у грудні морський експорт нафтопродуктів з Росії зріс на 10,8% до 10,37 млн тонн.
Як повідомлялось, 10 січня США запровадили санкції проти найбільших нафтових російських компаній.
Вони поширились на нафтовидобувні компанії Газпромнефть і Сургутнефтегаз, а також на 183 суден так званого «тіньового» флоту, які доставляли російську нафту.
За оцінками аналітиків, наразі близько 10% світового нафтового танкерного флоту підпадає під санкції США.
Нові американські санкції проти російської нафти змусили Індію та Китай шукати нових постачальників з Близького Сходу, Африки та Америки.
А на тлі підвищення попиту на експорт до Індії та Китаю з-за меж Росії зріс попит на танкери, що не підпадають під санкції.
Таким чином, фрахт нафтових танкерів різко здорожчав.
Неназваний високопоставлений український чиновник розповів виданню, що такий крок Вашингтона може відкрити шлях до підписання…
Ресторани звернулися до відвідувачів з проханням не проводити зйомки комерційного контенту у їхніх закладах, адже…
Правоохоронці провели з підлітками пррофілактичну бесіду про фатальні наслідки небезпечної «розваги» та реальні трагічні історії,…
Компанія замовила проведення комплексної оцінки збитків, які завдала РФ своїми обстрілами. Переможцем тендеру на перевірку…
Угоду щодо придбання французьких винищувачів уряд Індії схвалив 9 квітня.
На зауваження Лавренчука щодо порушення домовленостей, організатори запевняли, що ці виконавці мають ізраїльські паспорти, а…