Збитки, завдані агресією Росії енергетичній, газовій та тепловій інфраструктурі України вже перевищили 10 мільярдів доларів. Для ремонту критично важливих обʼєктів потрібно понад 1,2 мільярда доларів.
Про це свідчать останні оцінки енергетичних збитків від Програми розвитку ООН і Світового банку.
Як зазначається у звіті, найбільше від війни постраждав український енергосектор. Збитки у цій сфері оцінюються майже у 6,5 мільярда доларів. Зазначається, що атомні електростанції втратили 770 мільйонів доларів.
Також, через постійні російські атаки на українську інфраструктуру, за даними ПРООН і Світового банку, понад 12 мільйонів українців були без електрики або з обмеженим доступом до неї.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє наголосив, що не можна чекати закінчення війни, щоб почати відновлювати те, що зруйнувала росія.
«Наразі першочерговим завданням є забезпечення світлом і теплопостачанням. Це буде дуже важливим завданням, оскільки наша нова оцінка показує, що аварійні ремонтні роботи коштуватимуть щонайменше 1,2 мільярда доларів», – сказав він.
Директор з питань операційної діяльності Світового банку у справах країн Східної Європи Геворг Саркісян зазначив, що відновлення коштом державних і приватних джерел «дозволить досягти більш сталого та екологічного енергетичного майбутнього».
Як раніше повідомляв заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, прямі втрати матеріальних активів та інфраструктури України від війни сягають приблизно 140 мільярдів доларів. Ця сума дорівнює близько дві третини довоєнного ВВП країни.
Фото: відкриті джерела
Російські війська просунулися біля Сухої Балки та Ясенового Донецької області.
Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" оголосила, що її річний тариф на газ для побутових клієнтів "Фіксований"…
Президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що не має жодного наміру звільняти главу Федеральної…
Каблучку померлого Папи Римського Франциска буде знищено молотком під час спеціальної церемонії. Папський перстень, також…
Більшість дипломатів вважають досягнення домовленості між Москвою та Києвом малоймовірним через суттєві розбіжності між сторонами.
Наразі виконують аварійний ямковий ремонт локальними картами. Це дозволяє ефективно усувати пошкодження дорожнього покриття, які…