Росія та Китай планують розширити свою співпрацю у сфері глобальної пропаганди, в той час, коли США скорочують підтримку іноземних ЗМІ.
MOSCOW, RUSSIA - MAY 9 (RUSSIA OUT) Russian President Путін та Сі, Vladimir Putin (C) talks to Chinese President Xi Jinping (L) as President of Equatorial Guinea Teodoro Obiang Nguema Mbasogo (R) looks on during the wreath laying ceremony to the Unknown Soldies' Tomb, marking the 80th anniversary of the victory over Nazi's Germany, May 9, 2025 in Moscow, Russia. President Putin has welcomed Chinese Leader Xi Jinping in Moscow for a four-day visit centred aroind Russia's 'Victory Day' celebrations, commemorated the end of the World War II. The trip marsk Xi's eleventh trip to Russia since becoming president. (Photo by Contributor/Getty Images)
Про це пише The Economist.
На тлі скорочення фінансування західних медіа, зокрема Voice of America та BBC, авторитарні держави — Росія, Китай, Туреччина — активно нарощують свою присутність у світовому інформаційному просторі. Вони інвестують мільйони доларів у поширення пропаганди, запуск нових сервісів і співпрацю з локальними ЗМІ по всьому світу.
У березні адміністрація Дональда Трампа припинила фінансування Voice of America та пов’язаних з ним мереж, а також скоротила бюджет USAID, яка підтримувала тисячі журналістів у світі. Тим часом державні медіа Китаю й Росії стрімко розширюють глобальну експансію.
Китай має вже 37 бюро Xinhua в Африці, запускає освітні програми для іноземних журналістів та активно рекламує свої медіа в соцмережах. CGTN — найпопулярніше новинне джерело у Facebook, попереду навіть CNN. Китайські матеріали просуваються за допомогою таргетованої реклами, іноді з політичним підтекстом.
Росія, своєю чергою, через RT та Sputnik інвестує в Латинську Америку, Африку та Південно-Східну Азію. Вона використовує партнерство з місцевими мовниками, такими як венесуельський Telesur чи іранський HispanTV, а також залучає тіктокерів і блогерів для розмивання джерел дезінформації. У Румунії через таку кампанію скасували президентські вибори.
До медіаінтервенцій приєдналася і Туреччина — у 2023 році її канал TRT запустив африканський сервіс, найняв колишніх журналістів BBC і відкрив відділення сомалійською мовою.
Водночас ресурси незалежної журналістики скорочуються. Наприклад, у Молдові Ziarul de Garda втратив 40% фонду заробітної плати після припинення американського фінансування. Але головна редакторка наголошує: «Якщо Росія не розслабляється щодо Молдови, ми також не маємо права розслаблятися».
На цьому тлі голова BBC Тім Дейві заявив, що демократичне суспільство вперше за довгий час перебуває під реальною загрозою. Він закликав до подвоєння фінансування BBC World Service: «Йдеться не лише про новини — це боротьба за майбутнє демократії».
Наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек. Серед яких – низка…
Міністерство оборони України нагадало, що військовозобов'язаним громадянам, які до 4 травня 2024 року були визнані…
Співробітники СБУ та Нацполіції затримали «на гарячому» фігуранта під час отримання ним 7 500 доларів…
Посол США при НАТО Метью Вітакер наголосив, що скорочення американських військ у Європі – "це…
Туск нагадав, що РФ вимагала, щоб на переговорах не було представників США, а також назвав…
У своєму виступі перед початком саміту Європейської політичної спільноти в Тирані прем'єр-міністерка Італії говорила про…