Categories: Без рубрики

Росія та Китай посилюють співпрацю у сфері порпаганди на тлі скорочення інформаційного впливу США

Росія та Китай планують розширити свою співпрацю у сфері глобальної пропаганди, в той час, коли США скорочують підтримку іноземних ЗМІ.

Про це пише The Economist.

На тлі скорочення фінансування західних медіа, зокрема Voice of America та BBC, авторитарні держави — Росія, Китай, Туреччина — активно нарощують свою присутність у світовому інформаційному просторі. Вони інвестують мільйони доларів у поширення пропаганди, запуск нових сервісів і співпрацю з локальними ЗМІ по всьому світу.

У березні адміністрація Дональда Трампа припинила фінансування Voice of America та пов’язаних з ним мереж, а також скоротила бюджет USAID, яка підтримувала тисячі журналістів у світі. Тим часом державні медіа Китаю й Росії стрімко розширюють глобальну експансію.

Китай має вже 37 бюро Xinhua в Африці, запускає освітні програми для іноземних журналістів та активно рекламує свої медіа в соцмережах. CGTN — найпопулярніше новинне джерело у Facebook, попереду навіть CNN. Китайські матеріали просуваються за допомогою таргетованої реклами, іноді з політичним підтекстом.

Росія, своєю чергою, через RT та Sputnik інвестує в Латинську Америку, Африку та Південно-Східну Азію. Вона використовує партнерство з місцевими мовниками, такими як венесуельський Telesur чи іранський HispanTV, а також залучає тіктокерів і блогерів для розмивання джерел дезінформації. У Румунії через таку кампанію скасували президентські вибори.

До медіаінтервенцій приєдналася і Туреччина — у 2023 році її канал TRT запустив африканський сервіс, найняв колишніх журналістів BBC і відкрив відділення сомалійською мовою.

Водночас ресурси незалежної журналістики скорочуються. Наприклад, у Молдові Ziarul de Garda втратив 40% фонду заробітної плати після припинення американського фінансування. Але головна редакторка наголошує: «Якщо Росія не розслабляється щодо Молдови, ми також не маємо права розслаблятися».

На цьому тлі голова BBC Тім Дейві заявив, що демократичне суспільство вперше за довгий час перебуває під реальною загрозою. Він закликав до подвоєння фінансування BBC World Service: «Йдеться не лише про новини — це боротьба за майбутнє демократії».

Recent Posts

У Києві в студії thesteinstudio 10–27 липня відбудеться виставка художниці Ніни Лагути

Виставка Soft pink matter зосереджується на особистих роздумах мисткині про існування в тілі, що визначається…

2 години ago

У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка до 1700-річчя Нікейського собору

В Успенському соборі Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" відкрилася виставка "Трійця Святая, слава Тобі", що вперше…

2 години ago

КНДР отримала від Росії «Панцир-С1» та технології для виробництва «шахедів» — ГУР

Північна Корея вже розмістила перші російські зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1». Окрім того, Кремль передав КНДР…

2 години ago

У Росії просувають наратив про скорочення видатків на оборону — Служба зовнішньої розвідки

У Кремлі змінили риторику щодо військових витрат і заявили про плани скоротити оборонні видатки. Служба…

3 години ago

У Росії полоненого «азовця» засудили до 20 років колонії

Військовий суд у Ростові-на-Дону, що в Росії, засудив полоненого бійця бригади «Азов» Дмитра Шанаєва до…

3 години ago

Зеленський розкрив обставини загибелі командира 110 бригади Сергія Захаревича та пообіцяв відповідь

Командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, полковник Сергій Захаревич, загинув внаслідок ракетного…

3 години ago