Армія РФ щомісяця втрачає більше танків і гаубиць, ніж можуть виготовити її заводи, а зростаючий тиск на її економіку може призвести до зупинки частини конвеєрів, вважають американські чиновники та експерти.
Про це пише The Washington Post.
Зараз 85% «виробництва» танків і гаубиць — це відновлення та перероблення радянської техніки із запасів. Однак супутникові знімки військових складів свідчать, що її запаси виснажуються.
Враховуючи нинішні темпи втрат цих машин, ближче до кінця 2025 року російські війська зіткнуться з нестачею танків, і це матиме величезні наслідки для бойових дій на передовій.
Також основну роль тут відіграють і введені санкції країн Заходу, які створили дефіцит необхідних компонентів для виробництва нової техніки.
Для забезпечення виробництва Росії необхідно вкладати набагато більше грошей, щоб купувати контрабандою необхідні компоненти. У довгостроковій перспективі це призведе до зниження боєздатності російської армії.
Щодо втрат, то Росія щомісяця втрачає більше танків і гаубиць, ніж можуть виготовити її заводи, а зростаючий тиск на економіку може призвести що зупинки виробничих ліній.
Водночас аналітики зазначають, що наразі Росія робить ставку на масове виробництво, сподіваючись, що «кількість замінить якість».
«Тимчасово такий підхід може забезпечити потреби російської армії, але ця схема несе великі ризики через величезні втрати та знос техніки. Якщо ситуація з поставками компонентів не зміниться, то стан російської армії стане набагато гіршим ніж зараз, коли вона вже відчуває серйозні проблеми з технікою», – пише The Washington Post.
Росія робить ставку на масове виробництво озброєнь, розраховуючи, що «кількість компенсує якість». Такий підхід може тимчасово забезпечити потреби армії, але він пов’язаний з ризиком, особливо в умовах високих бойових втрат і зростаючого зносу техніки. Якщо ситуація з поставками і виробництвом не зміниться, дефіцит танків та іншої техніки може стати реальністю вже найближчими роками, що погіршить і без того складну ситуацію для російських збройних сил.
Додамо, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Росія повністю перейшла на військову економіку й щороку надає своїй армії до 1,5 тис. танків, повідомляє Tagesschau. Це удвічі більше, ніж у 5 найбільших країн ЄС разом узятих. Він наголосив, що для Берліна “зрозуміло: Росія є найбільшою загрозою для нашої безпеки, і вона залишиться такою в найближчому майбутньому”.
24 листопада Борис Пісторіус заявив, що Росія за три місяці виробляє стільки ж зброї та боєприпасів, скільки весь Європейський Союз за один рік.
Британські військові у разі розміщення в Україні миротворців із країн ЄС займатимуться, найімовірніше, навчанням ЗСУ,…
Служба безпеки України затримала подружжя за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами та підготовці терактів…
Папа Римський Франциск передав майже всі свої гроші, близько 200 000 євро, в'язниці для неповнолітніх…
Експрезидент України, втікач Віктор Янукович отримав другий вирок в українському суді: 15 років позбавлення волі за підбурювання…
Лідери академічної спільноти США, які спочатку неохоче виступали проти дій президента Дональда Трампа, починають об'єднуватися.
Німеччина й надалі надаватиме Україні військову допомогу, навіть якщо підтримку США буде припинено. Про це…