Categories: Без рубрики

Росія використовує криптовалюти для торгівлі нафтою з Китаєм та Індією – Reuters

Росія застосовує криптовалюти, такі як біткоїн, ефір і стейблкоїни, у нафтоторгівлі з Китаєм та Індією, щоб обійти західні санкції.

Про це Reuters повідомили чотири джерела, які безпосередньо обізнані з цим питанням.

Ця схема допомагає конвертувати китайський юань та індійську рупію в російський рубль. Хоча цей підхід поки що займає невелику частку в експорті нафти РФ, його масштаби зростають. Минулого року вартість російського нафтового експорту становила $192 мільярди.

Криптовалюти вже використовувалися для обходу санкцій США, зокрема в Ірані та Венесуелі, які, попри обмеження, зуміли підтримувати свої економіки, уникаючи використання долара – основної валюти у світовій нафтоторгівлі.

Росія активізувала використання цифрових валют після того, як Венесуела почала ширше застосовувати криптоактиви в експорті нафти й пального після повторного введення американських санкцій.

За словами п’ятого джерела, яке працює дослідником у компанії, що відстежує використання криптовалют для обходу санкцій, Росія має кілька подібних механізмів, а USDT (Tether) є лише одним із них.

Попри зростання використання криптовалют, основна частка розрахунків за російську нафту все ще здійснюється у традиційних валютах. Аналітики зазначають, що серед альтернативних способів обходу санкцій також використовується дирхам Об’єднаних Арабських Еміратів.

За словами одного з джерел, навіть якщо санкції проти Росії буде знято й у розрахунках знову можна буде використовувати долар, криптовалюти навряд чи зникнуть із нафтоторгівлі. Вони залишаються зручним інструментом і дають змогу проводити транзакції швидше. Російський центробанк не прокоментував цю інформацію. Водночас минулого року регулятор визнав, що затримки платежів через санкції стали серйозною проблемою для економіки країни.

Нагадаємо, що ціна нафти впала до критичного мінімуму для бюджету РФ. Критичною позначкою для бюджету РФ вважається ціна нафти у $50. Якщо вартість впаде нижче цього рівня, російський уряд буде змушений урізати витрати, що складно зробити в умовах війни.

Recent Posts

Суд дозволив оператору Північного потоку-2 укласти угоду з кредиторами

Nord Stream 2 AG має близько 150 кредиторів, з якими вона мала розрахуватися до 9…

11 хв. ago

ЄС виділить майже €1,9 мільярда на військову підтримку України — за рахунок прибутків від заморожених російських активів

Мільярд євро піде на закупівлю зброї за «данською моделлю» — тобто її куплять безпосередньо в…

13 хв. ago

Міністри закордонних справ ЄС у Львові схвалили створення спецтрибуналу щодо злочинів Росії

Міністри закордонних справ країн ЄС та представники вищого керівництва Євросоюзу підписали заяву про політичну підтримку…

17 хв. ago

На кордоні з Румунією запустять мультимодальний термінал для торгівлі з ЄС

Розташування терміналу поблизу кордону з Румунією у Чернівецькі області надає йому стратегічного значення у перевезеннях…

18 хв. ago

Єврокомісар з оборони застеріг Захід від 5 помилок у питанні війни РФ проти України

Єврокомісар з оборони Андрюс Кубілюс у своєму виступі на Київському безпековому форумі 8 травня на…

21 хв. ago

Росія будує завод з виробництва вибухових речовин, — Reuters

Росія активно розширює військове виробництво, зводячи новий завод у Сибіру, який спеціалізуватиметься на виготовленні вибухових…

25 хв. ago