Categories: Без рубрики

Росіяни хочуть випробувати ракету з ядерним двигуном: подробиці

Росія готується до випробування експериментальної крилатої ракети «Буревісник» з ядерною установкою. Її теоретична дальність становить тисячі кілометрів.

Про це пише американська газета The New York Times.

Так, на аеродромі «Рогачово» на архіпелазі Нова Земля (Архангельська область) і поблизу нього було зафіксовано пересування літаків і транспорту. Протягом останніх двох тижнів у цьому районі також відстежували американські літаки-розвідники.

Про це свідчать супутникові знімки за різні дні. На світлинах зроблених вранці 20 вересня, видно безліч транспортних засобів, що стоять на стартовому майданчику бази, зокрема й вантажівку з причепом, яка відповідає розмірам ракети.

Укриття від негоди, яке зазвичай прикриває конкретний стартовий майданчик, перенесли приблизно на 15 метрів. Опівдні трейлер зник, а укриття повернули на вихідне місце.

Додаткові знімки від 28 вересня показують, що стартовий майданчик знову активний, є аналогічний трейлер і знову відсунуто укриття.

Це може свідчити про підготовку до випробувань ракети «Буревісник» або SSC-X-9 Skyfall, які вже були у 2017 та 2018 роках. Американське видання припускає, що росія також може протестувати лише ракетний двигун або компонент самої ракети.

Ракета «Буревісник»: що про неї відомо?

Ракета 9М730 «Буревісник» є однією із шести стратегічних на озброєнні росії, разом із «Кинджалом» і гіперзвуковим ракетним комплексом «Авангард».

Вперше про існування такої ракети повідомив російський президент у зверненні до Федеральних зборів 1 березня 2018 року. Він стверджував, що ця зброя здатна подолати й обійти оборону США.

Ця ракета може нести звичайну боєголовку, але на практиці, найімовірніше, нестиме ядерне корисне навантаження, хоча й менше, ніж у більшості інших видів ядерної зброї. На думку експертів, якщо ця ракета буде використана у воєнний час, вона зможе знищити великі міські райони та військові обʼєкти.

Ракета небезпечна не лише своєю здатністю нести потужну ядерну боєголовку, але й виділяти шкідливі радіоактивні викиди в разі вибуху чи виходу з ладу під час випробувань.

Фото: Planet Labs; The New York Times

Recent Posts

У Києві в студії thesteinstudio 10–27 липня відбудеться виставка художниці Ніни Лагути

Виставка Soft pink matter зосереджується на особистих роздумах мисткині про існування в тілі, що визначається…

3 години ago

У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка до 1700-річчя Нікейського собору

В Успенському соборі Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" відкрилася виставка "Трійця Святая, слава Тобі", що вперше…

3 години ago

КНДР отримала від Росії «Панцир-С1» та технології для виробництва «шахедів» — ГУР

Північна Корея вже розмістила перші російські зенітні ракетно-гарматні комплекси «Панцир-С1». Окрім того, Кремль передав КНДР…

3 години ago

У Росії просувають наратив про скорочення видатків на оборону — Служба зовнішньої розвідки

У Кремлі змінили риторику щодо військових витрат і заявили про плани скоротити оборонні видатки. Служба…

3 години ago

У Росії полоненого «азовця» засудили до 20 років колонії

Військовий суд у Ростові-на-Дону, що в Росії, засудив полоненого бійця бригади «Азов» Дмитра Шанаєва до…

3 години ago

Зеленський розкрив обставини загибелі командира 110 бригади Сергія Захаревича та пообіцяв відповідь

Командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, полковник Сергій Захаревич, загинув внаслідок ракетного…

3 години ago