У соціальних мережах активно поширюють нібито скриншот статті від 31 березня, опублікованої в The Wall Street Journal. У ній стверджується, що підтримка України коштувала Франції вдвічі більше, ніж землетруси завдали шкоди бюджетам М’янми і Таїланду.
На це звернули увагу розвінчувачі брехні StopFake.
«За один тиждень Франція, надаючи допомогу Україні, втратила вдвічі більше, ніж М’янма і Таїланд після землетрусів», — нібито зазначено в матеріалі.
Насправді це підробка, яка маніпулятивно використовує репутацію відомого видання.
По-перше, The Wall Street Journal не публікувала жодної статті з таким заголовком чи змістом, що підтверджується перевіркою архівів Wayback Machine.
За даними проєкту Osavul, фейковий скриншот уперше з’явився 1 квітня в телеграм-каналі «Медведь», який відомий як пропагандистський ресурс.
У фальшивці вказано, що автором є Джеймс Глінн — реальний журналіст WSJ. Проте він спеціалізується на темі енергетичних ринків Австралії і не пише про Францію, Україну чи міжнародну допомогу. Його справжні статті доступні на офіційному сайті видання.
Раніше повідомлялося, що Україна та Франція розглядають Чорнобильську зону як об’єкт для інвестування у відновлювану енергетику.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в ході телефонної розмови з високою представницею ЄС із…
Росія і Україна завтра мають провести новий великий обмін полоненими за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.
Tesla коригує плани виробництва електричного пікапа Cybertruck. За словами робітників заводу Tesla, виробництво почали скорочувати із…
Російські війська продовжують посилювати свою присутність у населеному пункті Калинове на Донеччині.
Президент США Дональд Трамп заявив про зниження цін на продукти у Сполучених Штатах, зокрема цін на яйця.