Історична пам'ятка козацького роду пережила понад півтора століття, але не витримала російських атак
У селі Біленьке Запорізького району внаслідок російського удару зруйновано садибу Миклашевських — одну з найцінніших архітектурних пам’яток регіону.
Про втрату повідомили історикиня та керівниця пресслужби Національного заповідника «Хортиця» Анна Головко, а також журналіст і автор проєкту «Українські палаци» Акім Галімов.
За словами Головко, садиба Михайла Миклашевського — представника старовинного українського козацько-старшинського роду — була єдиною настільки добре збереженою історичною садибою Запорізького краю.
«Сьогодні ми, ймовірно, втратили її назавжди», — зазначила вона.
Будівлю зводили упродовж 1853-1916 років. У ній збереглися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди та унікальні елементи інтер’єру. Останніми роками у приміщенні працював навчальний заклад.
Журналіст Акім Галімов розповів, що разом із командою встиг зняти садибу для проєкту «Українські палаци. Золота доба» ще у 2022 році.
«Ще одна пам’ятка нашої історії знищена, і це викликає біль та лють», — написав він.
За словами Галімова, попри припинення навчання, працівники ліцею продовжували доглядати за історичною будівлею.
Зазначимо, протягом минулої доби російські війська завдали 899 ударів по 42 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок обстрілів загинули троє людей, ще десятеро дістали поранення.
Тим часом Історичний будинок на Великій Васильківській у Києві не отримав у Мінкульті статусу пам’ятки.
У МОН повідомили про наступний етап збільшення виплат педагогам.
Фігуранта затримали у червні 2025 року під час виконання чергового завдання російських спецслужб. Зрадник отримав…
Дослідження розпочнеться 24 червня, результати обіцяють оприлюднити.
Від початку року у прифронтових регіонах уже створили майже 900 км захисних коридорів.
Підозрювану відправили під домашній арешт, а тварин вилучили до кінологічного центру.
Новий керівник раніше командував батальйоном патрульної поліції у Краматорську та Слов'янську.