Німецький будівельний концерн Knauf може продати будівельні заводи у Росії братам Ротенбергам. Це загрожує бізнесу фірми в США, оскільки олігархи перебувають під санкціями.
Wiehl, Germany - March 24, 2021: Knauf MAN TGS mortar silo transporting truck on motorway
Брати Борис та Аркадій Ротенберги зацікавилися покупкою активів німецького будівельного концерну Knauf у Росії. Про це пише німецький діловий журнал WirtschaftsWoche (WiWo) із посиланням на джерела.
Виробник будматеріалів Knauf оголосив про звільнення з Росії у квітні 2024 року. Це рішення було невдовзі після того, як на німецькому телебаченні показали сюжет, як продукція компанії, перш за все цемент, використовується при будівництві житлових будинків в окупованому Маріуполі. З того часу Knauf вже майже рік веде суворо конфіденційні переговори щодо продажу бізнесу.
Корпорація пропрацювала у Росії понад 30 років, побудувавши країни 14 заводів будівельних і оздоблювальних матеріалів. Там працювало понад 5000 осіб. За даними WiWo, у 2023 фінансовому році обсяг продажів Knauf у Росії становив 1,3 млрд євро.
Компанією володіє 21 член сім’ї Кнауф — однієї з найбагатших у Німеччині. Її статки оцінюються в 10,5 млрд євро. За словами джерел WiWo, усередині сім’ї бізнес у Росії давно викликав суперечки. За його розвиток виступав 88-річний патріарх фірми Ніколаус Кнауф (Nikolaus Knauf). Наразі він відійшов від оперативного управління. Але з 1990-х саме він послідовно розвивав зв’язки з Росією, до березня 2022 року був почесним консулом РФ у Німеччині та противником санкцій проти Москви. Як пише WiWo, Ніколаус Кнауф безпосередньо обговорював роботу фірми в Росії із Володимиром Путіним.
Видання з’ясувало, що низка членів родини Кнауф ще навесні 2022 року виступила за продаж активів у РФ через вторгнення в Україну. Деякі з них були стурбовані тим, що присутність у Росії може поставити під загрозу їхній найцінніший бізнес — у США. “Зважаючи на все, вони взяли гору”, — пише WiWo, відзначаючи, що Knauf вже повідомила про продаж російського бізнесу американський санкційний орган OFAC — Управління з контролю за іноземними активами при Мінфіні США.
Як пише WiWo з посиланням на “переговорні кола”, серед зацікавлених у покупці бізнесу Knauf — олігархи Борис та Аркадій Ротенбергі, які особисто близькі до Путіна. Вони ведуть переговори про купівлю активів не безпосередньо, а через Газпромбанк, який виступить посередником в угоді.
Проте Ротенберги перебувають у списках санкцій ЄС, Великої Британії та США. Якщо OFAC доведе зв’язок родини Кнауф із російськими олігархами і вважатиме це порушенням санкцій, то може постраждати їхній американський бізнес, зазначає видання.
Про цю загрозу попереджає та частина сім’ї Кнауф, яка проти співпраці з РФ. Однак інша фракція сім’ї, навпаки, хоче зберегти ці зв’язки, закріпивши в договорі продажу право зворотного викупу на випадок, якщо невдовзі між Україною та Росією буде досягнуто миру.
Офіційно фірма Knauf не підтвердила та не спростувала ці дані. “Ми старанно працюємо над реалізацією відходу з Росії, про який ми оголосили минулого року, — сказав представник компанії у відповідь на запит WiWo. — Необхідні для цього кроки повинні залишатися конфіденційними. Просимо вас зрозуміти, що ми не можемо коментувати це більш докладно. Звичайно, ми завжди дотримуємося закону та санкцій”.
Тим часом Туреччина майже вчетверо скоротила імпорт російської нафти після санкцій США.
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…