Categories: Без рубрики

Садибу Вертипороха не можуть примусово повернути громаді, бо таке законодавство

Власник історичної будівлі довів її до аварійного стану.

Садибу Вертипороха не можуть примусово відчужити у власника і повернути в комунальну власність через відсутність нормативно-правового регулювання механізму. Департамент охорони культурної спадщини ініціював внесення змін до відповідного закону, але їх не підтримали — повідомив у своєму Фейсбуці депутат Київради Владислав Трубіцин.

«Виявляється, що статтею 21 Закону України «Про охорону культурної спадщини» дійсно задекларована можливість примусового відчуження або викупу пам’яток. А частиною четвертою вказаної статті передбачено, що викуплена пам’ятка переходить у власність держави. Однак, на сьогодні відсутнє нормативно-правове регулювання механізму здійснення такого викупу. Водночас, положеннями Бюджетного кодексу України не передбачено можливість здійснення викупу об’єктів культурної спадщини за рахунок видатків місцевих бюджетів у державну власність. Тож, щоб вийти з цієї правової колізії, Департамент ініціював внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо можливості викупу об’єктів культурної спадщини, які неналежно утримуються, у власність територіальної громади міста Києва. Проте зазначена ініціатива не була підтримана» — пише він. 

Також Трубіцин пише, що нині в провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва є справа за позовом Департаменту до власника будівлі про стягнення фінансових санкцій з власника пам’ятки за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини.

Також він пише, що Київською міською прокуратурою підготовлено позов до ОАСКу про зобов’язання власника укласти охоронний договір на пам’ятку та виконати вимоги припису Департаменту.

Трубіцин з посиланням на Департамент пише, що власник будівлі не реагує на приписи щонайменше 12 років.
Зауважимо, що у квітні 2021 року справу щодо бездіяльності власника будинку передали до суду.

Прокуратура вимагала привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.

Вказаний прибутковий будинок був споруджений в середині XIX століття представляє зразок тогочасної забудови Подолу. Друга – він виконаний у стилі неоренесансу – стилю, який проіснував короткий проміжок часу.

В ньому також поєднані елементи, характерні для епохи Відродження – тяжіння до симетрії, використання каменю та різноманітні види обрамлень. Будівля на Межигірській декорована ліпленням та цегляним орнаментом, а також має специфічні для неоренесансу пілястри – вертикальні виступи, візуально схожі на колони.

Звела будинок родина чернігівського купця Вертипороха. На той час на перших поверхах кам’яної будівлі розміщувались крамниці, для чого були влаштовано кілька окремих входів.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Південна Корея запустила 4-й з 5 запланованих супутників, щоб стежити за КНДР

Південна Корея вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази у Флориді на…

11 хв. ago

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

9 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

9 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

9 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

9 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

10 години ago