Власник історичної будівлі довів її до аварійного стану.
Садибу Вертипороха не можуть примусово відчужити у власника і повернути в комунальну власність через відсутність нормативно-правового регулювання механізму. Департамент охорони культурної спадщини ініціював внесення змін до відповідного закону, але їх не підтримали — повідомив у своєму Фейсбуці депутат Київради Владислав Трубіцин.
«Виявляється, що статтею 21 Закону України «Про охорону культурної спадщини» дійсно задекларована можливість примусового відчуження або викупу пам’яток. А частиною четвертою вказаної статті передбачено, що викуплена пам’ятка переходить у власність держави. Однак, на сьогодні відсутнє нормативно-правове регулювання механізму здійснення такого викупу. Водночас, положеннями Бюджетного кодексу України не передбачено можливість здійснення викупу об’єктів культурної спадщини за рахунок видатків місцевих бюджетів у державну власність. Тож, щоб вийти з цієї правової колізії, Департамент ініціював внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо можливості викупу об’єктів культурної спадщини, які неналежно утримуються, у власність територіальної громади міста Києва. Проте зазначена ініціатива не була підтримана» — пише він.
Також Трубіцин пише, що нині в провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва є справа за позовом Департаменту до власника будівлі про стягнення фінансових санкцій з власника пам’ятки за порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини.
Також він пише, що Київською міською прокуратурою підготовлено позов до ОАСКу про зобов’язання власника укласти охоронний договір на пам’ятку та виконати вимоги припису Департаменту.
Прокуратура вимагала привести об’єкт культурної спадщини до належного стану.
Вказаний прибутковий будинок був споруджений в середині XIX століття представляє зразок тогочасної забудови Подолу. Друга – він виконаний у стилі неоренесансу – стилю, який проіснував короткий проміжок часу.
В ньому також поєднані елементи, характерні для епохи Відродження – тяжіння до симетрії, використання каменю та різноманітні види обрамлень. Будівля на Межигірській декорована ліпленням та цегляним орнаментом, а також має специфічні для неоренесансу пілястри – вертикальні виступи, візуально схожі на колони.
Звела будинок родина чернігівського купця Вертипороха. На той час на перших поверхах кам’яної будівлі розміщувались крамниці, для чого були влаштовано кілька окремих входів.
Фото: Фейсбук
Південна Корея вивела на орбіту четвертий військовий супутник-розвідник, запущений з космічної бази у Флориді на…
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…