Росія намагається протидіяти Саміту миру, дискредитуючи засідання та відмовляючи інші країни від участі. Підривна робота триває в Азії, Африці та Південній Америці.
Про це повідомив голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба під час пресконференції з естонським колегою Маргусом Тсахкною.
Чим сильніше протидія, тим вагоміша ініціатива. Якби Саміт миру був прохідною подією, то ми б не бачили такої протидії.
Також міністр окремо вивів список дій Росії для саботування Саміту миру:
За словами очільника МЗС, найбільш підривна робота ведеться в Азії, Африці та Південній Америці.
Протидія масштабна. Але ми з партнерами створимо прецедент, коли Саміт миру буде скликаний не на умовах агресора чи посередника, а на умовах статуту Організації Об’єднаних Націй (ООН), — зауважив Дмитро Кулеба.
Нагадаємо, що Саміт миру відбудеться з 15 по 16 червня у швейцарському Бюргенштоку. Під час заходу країни-учасниці неодноразово порушать питання української формули миру, однією з головних цілей якої є завершення повномасштабної війни в Україні. Станом на 3 червня 106 країн підтвердили свою участь у зустрічі, однак Китай гучно відмовився від запрошення. Міністерство закордонних справ Китаю 31 травня заявило, що Глобальний саміт світу у Швейцарії не відповідає всім критеріям, які для подібних майданчиків висуває Пекін.
Зважаючи на те, що Китай утримується від критики дій Росії в Україні та у міжнародному колі, подібні заяви викликали гостру реакцію влади. Президент України Володимир Зеленський відреагував на відмову Китаю, заявивши, що вони підтримують зусилля Росії дискредитувати саміт.
Росія, використовуючи китайський вплив у регіоні, використовуючи також китайських дипломатів, робить усе, щоб зірвати мирний саміт. На жаль, це прикро, що така велика незалежна потужна країна як Китай є інструментом у руках Путіна, — повідомив президент.
Китай осторонь не залишився та відповів на звинувачення. Спікер МЗС Китаю Мао Нін сказав, що Пекін ніколи не “роздмухував вогонь і не підживлював полум’я” російсько-української війни.
Китай вважає, що всі зусилля, спрямовані на підтримку мирних заходів у російсько-українській війні, мають бути визнані. Ми віримо, що зможемо отримати розуміння та підтримку всіх сторін, — заявив представник китайського МЗС.
Мао сказав, що Китай надає великого значення відносинам з Україною та нагадав, що вони є найбільшими торговими партнерами нашої країни. Він додав, що позиція Китаю щодо мирної конференції є дуже “відкритою та прозорою”.
Разом з Китаєм Саміт миру у Швейцарії пропустить й президент США Джо Байден. Хто поїде замість нього — читайте в матеріалі.
«Уроки містера Пінгвіна» (The Penguin Lessons) – це драматична стрічка 2024 року, заснована на реальних…
«Kneecap» – це ірландський комедійний байопік, який розповідає про походження реального ірландськомовного реп-гурту Kneecap. Фільм…
«Місія неможлива: Фінальна розплата» (Mission: Impossible – The Final Reckoning) – це восьма частина культової…
«Пункт призначення: Родове прокляття» (Final Destination: Bloodlines) – це шостий фільм у культовій серії жахів…
Орбан поскаржився на "безпрецедентну атаку служб безпеки проти Угорщини в останні дні".
У Києві в Національному центрі «Український Дім» 22 травня розпочнеться виставка «ПроЗорі», присвячена творчості культових київських художників — Ади…