Росія відправляє вантажі санкційної нафти до Індії на танкерах, які потрапили до чорного списку США, перевіряючи таким чином можливості обходу агресивних заходів з боку Вашингтона.
Про це пише видання Bloomberg.
Три партії арктичної нафти, що перебуває під жорсткими санкціями, везуть до портів південноазійської країни танкери, які були внесені до чорного списку Мінфіну США 10 січня. У Тихому океані щонайменше два вантажі з острова Сахалін також перебувають на шляху до Індії, провівши певний час на суднах, зареєстрованих у США.
Індія заявила, що буде пропускати в свої порти лише ті танкери, які завантажилися до 10 січня, за умови, що вони прибудуть туди до 27 лютого. Усі п’ять суден забрали свої вантажі після 10 січня.
Поки що немає чітких ознак скорочення російських потоків з моменту запровадження заходів Управлінням з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США. Чотиритижневі плаваючі середні показники постачання показали, що вони мало змінилися за останній семиденний період до 26 січня, хоча і були на відносно низькому рівні за історичними мірками.
Щоденні потоки нафти за сім днів до 26 січня зросли приблизно на 320 000 барелів, або на 11%, порівняно з попереднім тижнем до 3,07 млн барелів. Менш волатильний чотиритижневий середній показник видобутку зріс до 2,96 млн барелів на добу порівняно з попереднім тижнем, коли він був переглянутий. Однак поставки нафти за перші чотири тижні 2025 року були приблизно на 290 000 барелів на добу, або на 9%, нижчими за середній показник за весь попередній рік.
Шлях до Індії з російських арктичних і тихоокеанських портів займає близько місяця. Це дає час для прояснення ситуації з санкціями, а переробники в південноазійській країні сподіваються, що нова адміністрація США може пом’якшити вплив обмежень, оголошених в останні дні президентства Байдена.
Нова адміністрація не роз’яснила, як вона розглядатиме нафту, що була перевантажена з підсанкційного судна на інше.
Більшість санкційних танкерів, що перевозять російську тихоокеанську нафту, простоюють біля узбережжя або поблизу Південної Кореї; схоже, жоден з них не поспішає дістатися до місця призначення.
Окремо варто зазначити, що потоки нафти до Туреччини зросли до найвищого рівня з моменту вторгнення Москви в Україну у 2022 році одразу після оголошення санкцій 10 січня. На рівні 730 000 барелів на добу поставки за тиждень до 19 січня перевищили попередній максимум на 16%. Це постачання допомогло Росії зберегти темпи експорту.
Загалом 28 танкерів завантажили 21,48 млн барелів російської нафти за тиждень, що завершився 26 січня, згідно з даними відстеження суден та звітами портових агентів. Цей обсяг збільшився в порівнянні з 19,26 млн барелів на 26 суднах на попередньому тижні.
Нагадаємо, що Євросоюз не вноситиме повну заборону на закупівлю російського скрапленого природного газу (СПГ) в новий пакет санкцій проти Російської Федерації.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.