СБУ повідомила про підозру ще чотирьом колаборантам, серед яких рецидивіст, якого у 2021 році було засуджено до 10 років ув’язнення за злочини у складі підконтрольної РФ «Козачої національної гвардії війська Донського».
Служба Безпеки України
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
«Увесь цей час він переховувався від правосуддя на тимчасово захопленій частині Луганщини, а з вересня минулого року очолив створений агресором «Лисичанський пожежно-рятувальний загін», – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці уточнили, що ще двоє фігурантів – монтер провайдерської фірми та колишній посадовець місцевого підрозділу Держслужби з надзвичайних ситуацій. Після захоплення частини регіону вони підтримали російських загарбників і пішли з ними на добровільну співпрацю.
За це монтера призначили керівником утвореного окупантами «відділу внутрішньої політики адміністрації Лисичанська», інший очолив міську «пожежно-рятувальну частину мнс лнр».
Усім трьом фігурантам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
«Крім того, задокументовано злочинні дії колишньої працівниці Мін’юсту, яка у березні минулого року втекла на тимчасово захоплену територію Донеччини. Там вона перебувала на постійному зв’язку з бойовиками, виправдовувала російську збройну агресію і закликала місцевих жителів підтримати рашистів», – додали в СБУ,
Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Наразі зловмисницю оголошено у розшук.
Нагадаємо, що СБУ затримала організатора проросійських провокацій у Києво-Печерській лаврі.
Крім того, Служба Безпеки України повідомила про підозру прокремлівському тіктокеру, який влаштовував провокації в Києво-Печерській лаврі. Зловмисником виявився 46-річний мешканець столиці.
Також СБУ повідомила про підозру працівнику Києво-Печерської лаври, який заперечував існування України в її чинних кордонах.
Фото: відкриті джерела
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.
Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…
Зранку 22 квітня росіяни з невідомої зброї завдали удару по приватному сектору Мирнограда на Донеччині.
Прем'єр-міністр Угорщини повідомив, що проголосував проти України в ЄС, бо це "знищить угорську економіку".