Categories: Без рубрики

Сенатори США озвучили занепокоєння щодо китайського впливу на Панамський канал

Двопартійна група сенаторів США у вівторок висловила тривогу з приводу впливу Китаю на Панамський канал, який президент Дональд Трамп пообіцяв повернути Сполученим Штатам.

Про це повідомляє Reuters.

“Китайські компанії будують міст через канал – повільними темпами, щоб це зайняло майже десятиліття – і контролюють контейнерні порти на обох його кінцях”, – заявив голова Комітету Сенату з питань торгівлі Тед Круз на слуханні щодо ролі каналу в торгівлі та національній безпеці США.

“Частково збудований міст дає Китаю можливість заблокувати канал без попередження, а порти дають Китаю готові пункти спостереження для визначення часу цієї дії. Ця ситуація створює серйозні ризики для національної безпеки США”, – додав він.

Понад 40% контейнерних перевезень США, оцінюваних приблизно в 270 мільярдів доларів щорічно, проходять через Панамський канал, що становить понад дві третини суден, що проходять щодня через другий за завантаженістю міжокеанський водний шлях у світі.

Голова Федеральної морської комісії Луїс Сола заявив, що агентство “продовжить стежити за практикою ціноутворення каналу та розглядати широкі огляди морського сектора Панами” і може накладати штрафи та обмеження на судна під прапором Панами, що заходять у порти США.

Панама має один із найбільших реєстрів суден у світі, надаючи свій прапор понад 8 тисячам кораблів.

Сенаторка Марія Кантвелл, головна демократка в комітеті, заявила, що США та Панама повинні працювати “разом, щоб зміцнити портову та канальну інфраструктуру для зниження витрат і забезпечення надійності каналу”.

Вона попросила провести секретний брифінг для комітету щодо загроз з боку іноземних супротивників каналу та плани щодо поїздки групи сенаторів до каналу пізніше цього року. “Мене турбують китайські порти в Панамі та їх близькість до каналу”, – сказала Кантвелл.

Трамп не надав жодних деталей щодо того, коли і як він має намір повернути канал, який є суверенною територією союзника. Він відмовився виключити застосування військової сили, що викликало критику як з боку друзів, так і ворогів Вашингтона в Латинській Америці.

Професор права Університету Джорджа Мейсона Юджин Конторович заявив на слуханні, що договір про нейтралітет, підписаний, коли США передали канал Панамі, дає обом сторонам “право вдатися до застосування збройної сили” для забезпечення виконання положень. Однак, “застосування збройної сили ніколи не повинно бути першим засобом вирішення будь-якого міжнародного спору”, – додав він.

Президент Панами Хосе Рауль Муліно минулого тижня заявив, що Панама відповідально керувала каналом для світової торгівлі, зокрема для США, і що він “є і залишатиметься панамським”.

Recent Posts

ЗМІ дізнались, яке бажання Трампа заважає подоланню тарифних суперечок між США і Китаєм

Президент США Дональд Трамп наполягає на особистих переговорах з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, щоб вирішити…

4 хв. ago

Гегсет ділився секретними даними у ще одному чаті Signal, де були його дружина і брат – ЗМІ

Міністр оборони США Піт Гегсет ділився подробицями березневої атаки на єменських хуситів у ще одному…

16 хв. ago

Спроба Путіна виставити себе “головним миротворцем” провалилася – ЦПД

Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що "спроба правителя Росії Володимира Путіна виставити…

30 хв. ago

Британія має намір наростити виробництво вибухівки і 155-мм снарядів – ЗМІ

Британія має намір значно збільшити виробництво вибухівки, щоб відмовитися від залежності від США і Франції…

46 хв. ago

WSJ озвучило пропозиції Трампа, які має розглянути Київ щодо завершення війни

Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…

1 годину ago

Трамп про звільнення від тарифів: Приїжджайте до США і будуйте у США

Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…

1 годину ago