17 травня – Всесвітній день боротьби з гіпертонією.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
За її словами, нині гіпертонія – одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі та один із найбільших факторів ризику для розвитку серцево-судинних захворювань та летальності від них. І столиця не виняток зі світової статистики.
«Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності населення Києва і становлять близько 64% від всієї смертності (показник по Україні – 66%)», – підкреслила Валентина Гінзбург.
Директорка департаменту зауважила, підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладнень.
«Важливо розуміти, що підступність гіпертонії в тому, що протягом деякого часу пацієнти можуть не знати про свою хворобу. А без належного лікування вона прогресує. Тож важливо періодично робити контрольні вимірювання тиску, навіть якщо почуваєтеся цілком здоровою людиною; регулярно проходити профілактичні консультації та огляди у свого сімейного лікаря; слідкувати за вагою (надмірна вага є фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань)», – додала вона.
За переконаннями лікарів, ризики ускладнень гіпертонічної хвороби значно знижують:
Як розпізнати ознаки гіпертонії і що робити при високому тиску?
Перші загрозливі симптоми – гіпертонічний криз. Це раптовий, різкий підйом артеріального тиску, що супроводжується погіршенням самопочуття. Загрозу здоров’ю та життю несе підвищення артеріального тиску >180/120 мм рт. ст.
Основні симптоми, що можуть свідчити про гіпертонічний криз:
«За наявності таких ознак треба негайно виміряти артеріальний тиск. Небезпека гіпертонічного кризу полягає у високому ризику розвитку ускладнень, серед яких – смертельно небезпечні стани: мозковий інсульт та інфаркт міокарда», – підкреслила Валентина Гінзбург.
Якщо артеріальний тиск вищий за 180/120 мм рт. ст:
– телефоном порадьтеся із сімейним лікарем чи зателефонуйте на гарячу лінію «Порада лікаря 1583» (працює у Києві), щоб отримати дистанційну консультацію;
– прийміть один із препаратів швидкої дії: або КАПТОПРЕС (таблетка 25 мг); або НІФЕДИПІН (таблетка 5-10 мг); або ФАРМАДИПІН (1 крапля на цукор під язик на кожні 10-20 мм рт. ст. підвищеного тиску (передозування небезпечне!);
– повторно виміряйте АТ через 30 хвилин. Якщо артеріальний тиск не зменшується чи продовжує збільшуватися та при значному підвищенні артеріального тиску з’являється інтенсивний біль або значний дискомфорт за грудиною чи в ділянці серця, порушення мови, слабкість у кінцівках з одного боку, асиметрія обличчя, інтенсивний головний біль, який супроводжується сплутаністю свідомості та розладами зору, задуха, судоми, виражені тривожні розлади, непритомність – негайно зателефонуйте на номер 103.
Фото: Фейсбук
Росія внесла 21-го парламентаря з Великої Британії у «стоп-лист» для в'їзду в країну
Особлива увага буде приділена фінансуванню відновлення, конфіскації заморожених російських активів, залученню інвестицій. Працюємо для зміцнення…
Поліція Харкова відкрила досудове розслідування щодо інциденту на меморіалі жертвам Голокосту.
Тим часом сервіс Flightradar фіксує виліт літака Gulfstream G650 у бік Росії. Телеграм-канали пишуть, що…
Журналістам вдалося встановити походження понад 1,3 тисячі іноземців, які пройшли через московський пункт відбору за…
Як зазначили в данському Міноборони, Україна має велику потребу в безперервних поставках артилерійських боєприпасів різних…