Командир 1-го корпусу Національної гвардії України "Азов", полковник Денис Прокопенко повідомив, що зі 160 військовослужбовців, які були звільнені за обміном з РФ в п’ятницю, лише 16 "азовців", при цьому залишаються в полоні понад 600.
“16 військовослужбовців 1-го корпусу НГУ “Азов”, серед них лише 1 азовець, який обороняв Маріуполь. Саме стільки наших бійців зі 160 українських військовополонених, які сьогодні повернулись додому”, – написав Прокопенко у Facebook в п’ятницю.
Він наголосив, що якщо всі залучені в процес обмінів не почнуть шукати нові підходи до повернення “азовців”, процес їх звільнення може розтягнутись на десятиліття.
“Цього часу в азовців немає. Вони гинуть в полоні від катувань. Щодня втрачають здоров’я від відсутності належного харчування та медичної допомоги. А стан людської психіки після стількох років в російських тюрмах уявити можуть лише ті, хто сам пробув там тривалий час. Понад 600 азовців більше чотирьох років перебувають в нелюдських умовах”, – написав Прокопенко.
Командир зазначив, що корпус успішно знаходить та застосовує все нові й нові рішення, які змінюють ситуацію на полі бою на нашу користь, і “вже дуже давно настав час почати робити це і з питанням обмінів військовополонених бригади “Азов”.
“Ці люди врятували Україну на початку повномасштабного вторгнення. Чи віддячить їм за це Україна, врятувавши їх?”, – резюмував Прокопенко.
Нагадаємо, 26 червня Україна повернула з російського полону ще 160 захисників.
Йдеться про простір на бульварі Шевченка біля Бессарабки.
Автоцистерна з чистою водою працює на вулиці Шота Руставелі.
В іспанській Барселоні після закликів місцевої громади українців змінили транслітерацію назви Київ у написі на…
У суботу, 27 червня, міністерка фінансів Британії Рейчел Рівз перебувала в Києві, проте публічно про…
Процес відбуватиметься за підтримки міжнародних партнерів.
Число загиблих унаслідок подвійного землетрусу у Венесуелі зросло до 1430 осіб, а кількість поранених -…