Шахраї розробили нову схему обману споживачів: злочинці пропонують громадянам «суперпропозиції» від відомих торговельних брендів, а натомість — крадуть їх гроші. Як себе убезпечити й «не потрапити на гачок» — читайте в матеріалі КИЇВ24.
Hand using laptop with shows a warning screen of new email notifications, hack password and personal data. Concept of cyber crime
Велика кількість громадян має дисконтні картки й стежить за акціями торговельних брендів. Це надає можливість не тільки заощадити, а й купити дорогі товари за ціною дешевих. Проте у вигоді для споживачів криється й небезпека.
Мова йде про шахраїв. Вони так само пильно відстежують акції супермаркетів і настрої у суспільстві. І як вже неодноразово говорили фахівці – орієнтуються по ситуації. Тож, хоча 2024 рік «у парафії» шахрайських схем почався відносно спокійно, тривало це недовго.
Зараз аферисти поширюють посилання на підконтрольні їм фішингові ресурси, де пропонується ввести дані банківської картки, а потім підтвердити операцію у своєму інтернет-банкінгу або надати отриманий пароль, пропонуючи довірливим громадянам отримати 1000 гривень від відомого маркету.
Споживач сподівається отримати «супервиграш», а натомість лише дає ідеальну відмичку до своїх персональних даних в руки шахрая.
Шахраї полюють на українців цілодобово, використовуючи месенджери та соцмережі, заманюючи українців й додатковими знижками. Так, злочинці вигадали розсилку у вайбері: у бізнес-чатах, в розділі реклами, споживачам надходить повідомлення про пропозицію зекономити, оформивши картку відомої мережі супермаркетів від банків-партнерів.
Якщо ж людина переходить за посиланням, то потрапляє у нібито додаток обраного банку, проте введення пін-коду та підтвердження входу — означатиме, що її картки спишуть усі гроші.
І хоча ми поки що не знайшли інформації про кількість звернень через таке шахрайство, у кіберполіції вже випустили пам’ятку і ще раз нагадали, що перехід на будь-які неофіційні ресурси й тим більше – заповнення, так би мовити, анкетних даних, що потребуватимуть і даних карток – це пастка!
– не переходити за сумнівними посиланнями;
– отримувати дані про акції лише на офіційному сайті супермаркету;
– перевіряти правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних
– не вводити на сумнівних сайтах дані банківських карток для отримання коштів;
– і не повідомляти стороннім особам коди-підтвердження, що приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.
ПОРАДА ВІД РЕДАКЦІЇ КИЇВ24: Пам’ятайте, навіть якщо вам надійде суперпропозиція з підозрілого номера або сторінки — за жодних обставин не переходьте і не заповнюйте дані. При розголошенні платіжної інформації – негайно звертайтеся до банку, щоб заблокувати картку.
Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…
За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…
Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…
На місце вже прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи поліції.
Приводом для такої жорсткої позиції стали заяви посла Нечаєва, в яких він підкреслив, що не…
США у своїй пропозиції щодо мирної угоди не бачать Україну в НАТО.