Ще одному фігуранту п’яних вечірок у столиці поліція Київщини оголосила про підозру.
Про це повідомив голова поліції Київщини Андрій Небитов.
«21-річний блогер був співучасником сексуального насильства та здійснення відеофіксації злочинних дій», – зазначив він.
Працівники слідчого управління поліції Київщини під процесуальним керівництвом обласної прокуратури фігуранту повідомили про підозру [ч. 3 ст. 153 КК України]. Йому загрожує до 7 років позбавлення волі.
Раніше підозру було оголошено лише двом учасникам вечірок.
Як ми писали, 1 січня зранку поліція прийшла з обшуками до молодиків, які проводили п’яні вечірки у прямому ефірі. Оперативники карного розшуку та міграційної поліції разом зі слідчими провели обшуки за адресами проживання та в орендованих квартирах у Києві та ще одному регіоні.
Інформація набула розголосу, коли продюсерка та ведуча Ярослава Кравченко з посиланням на інформацію підписниці 31 грудня розповіла в Instagram, що група хлопців у Києві влаштовувала вечірки, куди запрошують дівчат, яким, ймовірно, підсипали снодійне з наркотичною дією в алкоголь. Після цього молодики проводили прямі ефіри, де на камеру знущалися з напівпритомних дівчат, роздягали їх, знімали на відео статеві органи та ґвалтували пальцями.
Кожне відео супроводжується сміхом та коментарями із сексуальним підтекстом. Автори заявляють, що роблять такий контент, щоб “показати аморальність жінок”. За словами Кравченко, хлопці, які фігурують у відео, переїхали до Києва з Івано-Франківська місяць тому.
Адвокатка та правозахисниця “ЮрФем” Оксана Копійчук у коментарі виданню ZMINA зазначила, що на відео, які ширяться мережею, хлопці, користуючись алкогольним або наркотичним сп’янінням дівчат, вчиняють сексуальне насильство, що є злочином проти статевої свободи та недоторканості особи.
“Проте тут варто розуміти, що кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу України 152 (зґвалтування), 153 (сексуальне насильство), та 154 (примушування до вступу в статевий зв’язок), це кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення. Тобто в цьому випадку обов’язково спочатку має бути заява потерпілої про злочин”, – зазначила експертка.
Але, беручи до уваги створення відео, їх розповсюдження мережею, та зміст цих відео, Копійчук вважає, що дії молодиків можуть кваліфікуватися за статтею 301 і, статтею 301-2 і і за статтею 307 і ККУ, що не є провадженням у формі приватного обвинувачення. Відтак, розслідування щодо таких дій може бути розпочате за відсутності заяви потерпілої.
Фото: Відкриті джерела
24 квітня, з 11:00 до 15:00, частково обмежуватимуть рух транспорту Дніпровським узвозом.
Із 9:00 до 18:00 24 та 25 квітня частково обмежуватимуть рух транспорту проспектом Червоної Калини.
Протягом чотирьох тижнів до 20 квітня потоки нафти з усіх російських портів зросли до 3,21…
У Києві триває системна робота над створенням безбар’єрного міського середовища. Так, на вул. Січових Стрільців,…
Україну вперше відвідав один з найвідоміших американських журналістів єврейського походження Бен Шапіро, який мав важливі…
У Лондоні розпочалася зустріч українських і британських міністрів оборони і закордонних справ. Йтиметься про шляхи…